Szklary. Wypadek busa przewożącego przedszkolaki

Polska
Szklary. Wypadek busa przewożącego przedszkolaki
Polsat News
Wypadek busa w Szklarach

W miejscowości Szklary pod Krakowem doszło do groźnego wypadku. Bus z dziećmi jadącymi do przedszkola wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. Jedno z dzieci wypadło z pojazdu na ulicę przez szybę. Poszkodowane łącznie zostały cztery osoby.

W Szklarach na terenie gminy Jerzmanowice-Przeginia wiozący dzieci do prywatnego przedszkola kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

 

Bus, którym oprócz kierowcy jechało pięciu pasażerów - dzieci w wieku od trzech do czterech lat oraz opiekunka, uderzył w ogrodzenie. Na skutek wypadku jedno z dzieci wypadło z pojazdu przez okno - wynika ze wstępnych ustaleń.

Wypadek busa z przedszkolakami w Szklarach. Dziecko wypadło przez szybę

Wszyscy pasażerowie żyją. Jak podaje Patrol998-Małopolska na Facebooku, dwoje dzieci trafiło do szpitala, a pozostałe trzy osoby są pod opieką ratowników medycznych. Jak podaje lokalny portal krakow.naszemiasto.pl, trwa akcja służb na miejscu zdarzenia, gdzie wezwano cztery karetki pogotowia.

 

Na miejscu pracują także strażacy z JRG 5 Kraków, OSP Szklary, OSP Jerzmanowice, OSP Przeginia, OSP Łazy oraz policja.

 

 

Jak przekazał nam rzecznik PSP w Krakowie Hubert Ciepły, zgłoszenie o wypadku dotarło do służb ok. 7:30. Bus uderzył w słup ogrodzenia. - Wewnątrz znajdowało się pięcioro dzieci i dwie osoby dorosłe. W akcji uczestniczyło siedem zastępów, czyli 30 strażaków - podał w rozmowie z polsatnews.pl.

 

Opiekunka w wieku ok. 30 lat miała lekkie otarcia twarzy i obrażenia głowy. Wraz z kierowcą (66 lat), który miał podwyższone ciśnienie została przetransportowana na SOR. Pozostałe dzieci odebrali rodzice.

Ranne dziecko było przytomne, a kierowca trzeźwy

Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, kom. Justyna Fil potwierdziła nam informację o wypadnięciu jednego z przewożonych busem dzieci przez szybę pojazdu. Ranna dziewczynka trafiła do szpitala. Zabrane przez ratowników poszkodowane dziecko było przytomne.

 

- Przyczyna wypadku zostanie określona w wyniku prowadzonego na miejscu postępowania. Na ten moment wiadomo jedynie, że kierowca busa z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, uderzając w ogrodzenie - powiedziała kom. Justyna Fil. 

 

Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, był trzeźwy. - Droga jest już przejezdna, odbywa się ruch wahadłowy - przekazała nam oficer prasowa KPP w Krakowie.

 

Jak dowiedziała się reporterka Polsat News Teresa Głód, bus należy do prywatnej firmy, która na zlecenie gminy prowadzi dowóz dzieci do przedszkola.

 

WIDEO: Wypadek busa z przedszkolakami w Szklarach. Relacja reporterki Polsat News

 

map / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie