Łódzkie. Tragiczny wypadek. 29-letni kierowca nie żyje

Polska
Łódzkie. Tragiczny wypadek. 29-letni kierowca nie żyje
KPP w Łasku
Tragiczny wypadek w Karszewie pod Łaskiem

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem 29-letniego mężczyzny. Kierowca zderzył się z tirem i poniósł śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ustąpił pierwszeństwa i wyjechał pod ciężarówkę z drogi podporządkowanej.

Do tragedii doszło w czwartek nad ranem. Około godziny 5:00 na drodze powiatowej 3706E w Karszewie pod Łaskiem (woj. łódzkie) stracił życie 29-letni kierowca samochodu osobowego. 

 

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Opel Meriva 29-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w naczepę samochodu ciężarowego, jadącego w kierunku Wodzierad - przekazał sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

Karszewo. Młody mężczyzna wjechał pod tira

Policjanci wykonali oględziny, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli ślady. Jak ustalono, ciężarowym dafem z dołączoną przyczepą kierował 48-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Mężczyzna w chwili wypadku był trzeźwy. 

 

Policjanci po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę. - Zachowajmy ostrożność i rozwagę. Przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zawsze upewnijmy się, że możemy bezpiecznie włączyć się do ruchu i nie spowodujemy utrudnienia w poruszaniu się innym pojazdom. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może zakończyć się niestety tragicznie - podkreślają funkcjonariusze.

nb/map / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie