Mińsk Mazowiecki. Kradli paliwo specjalnie przerobionym samochodem. Policja zatrzymała trzy osoby

Polska
Mińsk Mazowiecki. Kradli paliwo specjalnie przerobionym samochodem. Policja zatrzymała trzy osoby
Policja Warszawa
Mężczyźni kradli paliwo specjalnie przerobionym samochodem

Policja z Mińska Mazowieckiego zatrzymała trzech mężczyzn, którzy ukradli paliwo na jednej ze stacji benzynowych. Mężczyźni podjechali do dystrybutora specjalnie przerobionym samochodem. Podczas tankowania, paliwo trafiało do zbiornika, który znajdował się w bagażniku samochodu.

Policjanci z komendy w Mińsku Mazowieckim podczas patrolu zauważyli, że kierowca oraz pasażerowie osobowego renault rozglądali się nerwowo. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Pojazdem jechało trzech obywateli Gruzji w wieku 31, 32 i 33 lat.

 

- W związku z niespokojnym zachowaniem mężczyzn, funkcjonariusze dokonali sprawdzenia ich tożsamości oraz wnętrza auta. W bagażniku pojazdu znajdowała się plastikowa bańka wypełniona paliwem - poinformowała sierż. szt. Elżbieta Zagórska.

 

Okazało się, że renault został specjalnie przerobiony. - Od wlewu paliwa do bańki, znajdującej się w bagażniku, prowadził plastikowy wężyk, który w momencie tankowania auta prowadził je do bańki - wyjaśniła sierż. szt. Zagórska.

 

Podejrzani chcieli zmylić policję

Policjanci otrzymali komunikat, że chwilę wcześniej doszło do kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowych w Mińsku Mazowieckim. Sprawcami byli owi zatrzymani mężczyźni. 

 

ZOBACZ: Kraków. "Zuchwały złodziej" w Krakowie. Okradł sklep jubilerski w biały dzień

 

- Sprawcy, aby uniknąć odpowiedzialności, w pojeździe również celowo założyli tablice rejestracyjne od innego auta. Wszystko po to, aby mogli czuć się nieuchwytni - przekazała sierż. szt. Zagórska.

 

Podejrzani zostali zatrzymani. Jak przekazała policja, ukradli paliwo o wartości ponad 600 złotych. - Wszyscy trzej przyznali się do kradzieży oraz dobrowolnie poddali karze - dodała sierż. szt. Elżbieta Zagórska.

msm/pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie