Piaseczno. 15-latek wybiegł pod nadjeżdżający samochód. Policja opublikowała wideo z wypadku

Polska
Piaseczno. 15-latek wybiegł pod nadjeżdżający samochód. Policja opublikowała wideo z wypadku
KPP Piaseczno
Policja apeluje o bezpieczne przechodzenie przez jezdnie

Uczeń wybiegł zza autobusu, wprost pod jadący przeciwnym pasem samochód. Policjanci stwierdzili, że kierujący pojazdem nie miał najmniejszych szans, by zauważyć pieszego. Ku przestrodze opublikowano nagranie z tego wypadku.

- Do groźnie wyglądającego zdarzenia, które na całe szczęście zakończyło się happy endem, doszło w świąteczny wieczór - przekazała asp. Magdalena Gąsowska z Komendy Policji Powiatowej w Piasecznie.

 

- 15-letni uczeń wysiadł z autobusu i nie sprawdzając czy może bezpiecznie przejść na drugą stronę, wbiegł pod jadącego przeciwnym pasem ruchu opla - przekazała.

Policja: Kierujący pojazdem nie miał najmniejszych szans, aby uniknąć uderzenia

Zderzenie z pojazdem spowodowało niewielkie obrażenia u 15-latka. Będący na miejscu policjanci jednoznacznie stwierdzili, że 22-letni kierujący pojazdem nie miał najmniejszych szans, by zauważyć pieszego, który nagle pojawił się przed maską jego samochodu.

 

Jak przekazała KPP w Piasecznie, sprawa swój finał będzie miała w sądzie rodzinnym.

 

Nagranie z wypadku policja opublikowała w mediach społecznościowych. Ma być przestrogą dla innych. "Chwila roztargnienia, która może kosztować cię życie" - napisała w opisie wideo na Twitterze.

 

 

Tuż obok miejsca zdarzenia mieści się Szkoła Podstawowa nr 3 w Piasecznie, do której na co dzień uczęszcza mnóstwo dzieci. Jak przekazano, niedaleko miejsca wypadku jest oznakowane przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

 

ZOBACZ: Ropczyce: Mężczyzna zginął pod kołami pociągu. Policja wyjaśnia okoliczności

 

Policja przestrzega, że na drodze wystarczy krótka chwila nieuwagi, moment roztargnienia by doszło do błędu, który może kosztować nas zdrowie, a nawet życie. Pieszy w zderzeniu z samochodem ma zawsze dużo mniejsze szanse.

 

Będąc uczestnikami ruchu drogowego bardzo często zapominamy, że oprócz praw, mamy również obowiązki, których bezwzględne przestrzeganie znacząco wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

mbl/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie