Marianna Schreiber chce zostać zawodowym żołnierzem. "Żaden hejter nie będzie pluł mi w twarz"

Polska
Marianna Schreiber chce zostać zawodowym żołnierzem. "Żaden hejter nie będzie pluł mi w twarz"
Twitter/Marianna Schreiber
Żona ministra chce wstąpić do wojska

Marianna Schreiber w zeszłym tygodniu oznajmiła, że zasili szeregi wojska obrony terytorialnej. Wszystko za sprawą internautów, którzy zostawiając serduszka pod wpisem na Twitterze, mieli zdecydować, czy żona ministra z PiS ma wstąpić do wojska. Schreiber poszła jednak krok dalej i właśnie poinformowała, że planuje zostać zawodowym żołnierzem. 

Żona Łukasza Schreibera stwierdziła na Twitterze, że mężczyźni nie chcą iść do wojska, za to ona sama, gdyby była taka potrzeba, zgłosiłaby się do armii. Ta wiadomość spotkała się z dużym odzewem, więc modelka i początkująca polityczka zapowiedziała, że jeśli pod jej wpisem na Twitterze pojawi się 200 serduszek, wówczas wstąpi do wojska. Internautom bardzo spodobał się ten pomysł (a może raczej chcieli sprawdzić, czy małżonka polityka dotrzyma słowa) i zostawili pod tweetem 15,5 tys. polubień.  

 

 

Wniosek o powołanie do WOT

Aby udowodnić swoją wiarygodność, Mariannie Schreiber nie pozostało więc nic innego, jak udać się do Wojskowego Centrum Rekrutacji. Już następnego dnia na Twitterze pojawiło się jej zdjęcie zrobione przed siedzibą WCR Warszawa-Mokotów. Żona ministra poinformowała, że złożyła wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej. 

 

ZOBACZ: Marianna Schreiber w Nowoczesnej? Katarzyna Lubnauer wyjaśnia

 

"Jeżeli na początku stycznia przejdę badania, pojadę w lutym na 16-dniowe szkolenie, licząc na to, że zostanę żołnierzem terytorialnej służby wojskowej" - oświadczyła.  

 

 

Marianna Schreiber przejdzie szkolenie na zawodowego żołnierza

W połowie grudnia nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot akcji. Najpierw Marianna Schreiber zapowiedziała, że ponownie jedzie do WCR, ale nie zdradziła, w jakiej sprawie. Wkrótce jednak wszystko stało się jasne. Okazało się, że bycie terytorialsem to dla żony ministra za mało. Postanowiła zostać zawodowym żołnierzem. 

 

ZOBACZ: Schreiber zaprosiła Giertycha na spotkanie przy trzepaku. Tak zareagowała, gdy nie przyszedł


"Podjęłam decyzję i poszłam o krok dalej. 4 stycznia przejdę badania w sprawie szkolenia na żołnierza zawodowego. Wówczas odbędę szkolenie 28-dniowe od 20 lutego. Następnie 11-miesięczne przygotowanie, odbywające się codziennie. I żaden hejter nie będzie pluł mi w twarz" - oświadczyła na Twitterze. 

 

 

"MAM DOŚĆ 2023"

Przyszła żołnierka uspokoiła swoich zwolenników, zapewniając, że służba wojskowa nie będzie równoznaczna z porzuceniem kariery politycznej. W maju Schreiber ogłosiła bowiem, że zakłada partię polityczną "MAM DOŚĆ 2023" i zamierza wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych

 

ZOBACZ: Nagrody dla piłkarzy. Łukasz Schreiber: Pozostanę sceptyczny


Marianna Schreiber, z wykształcenia pedagog, jest żoną ministra Łukasza Schreibera, z którym wychowuje 6-letnią córkę. Popularność przyniósł jej udział w jednym z telewizyjnych talent show. 

adn/ sgo
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie