Nagrody dla piłkarzy. Łukasz Schreiber: Pozostanę sceptyczny

Polska
Nagrody dla piłkarzy. Łukasz Schreiber: Pozostanę sceptyczny
Polsat News
Minister Łukasz Schreiber

- Pozostanę sceptyczny - tak o nagrodach dla piłkarzy polskiej reprezentacji powiedział w poniedziałkowym programie "Gość Wydarzeń" minister w Kancelarii Premiera, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Minister odniósł się do doniesień medialnych o nagrodach dla polskiej reprezentacji za wyjście z grupy podczas mundialu w Katarze. Mowa jest tu o 30 mln złotych. - Dla mnie to jest wiadomość, która pojawia się w mediach. Być może idzie już przelew z Kancelarii Premiera - mówił Schreiber. - Pozostanę sceptyczny przy swoim zdaniu - stwierdził. - Nie znam takiego pomysłu, że miałby być fundusz na nagrody dla piłkarzy - powiedział.

 

Potwierdził jednak pomysł premiera Mateusza Morawieckiego o powołaniu specjalnego funduszu wsparcia piłki nożnej. - Powstanie specjalny fundusz, który ma wesprzeć rozwój piłki nożnej dla dzieci i młodzieży - powiedział minister.

 

Schreiber nie potwierdził jednak wcześniej wymienianej kwoty, czyli 30 mln złotych. - Nie mówiłbym, że trzydzieści. Może więcej. Myślę, że kilkadziesiąt milionów to będzie - uznał.

Solidarna Polska nadal częścią Zjednoczonej Prawicy?

Schreiber został zapytany, czy brana jest pod uwagę opcja rządu bez Zbigniewa Ziobry w składzie. - A słyszał pan, żeby pan minister Ziobro chciał opuszczać rząd? - pytał minister Bogdana Rymanowskiego. Stwierdził, że słowa Ziobro w jednym z wywiadów "nie są potrzebne i nie służą niczemu w koalicji", a są "najprawdopodobniej sposobem promowania Solidarnej Polski".

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro o Donaldzie Tusku: Mam nadzieję, że nie okaże się "polityczną fujarą"

 

Minister odniósł się do wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Jak mówił rzecznik PiS Rafał Bochenek, ma on być  najprawdopodobniej rozpatrzony na kolejnym posiedzeniu Sejmu. - Będę głosował za panem ministrem Ziobro - stwierdził Schreiber. - Rok przed wyborami sprzyja różnym emocjom wśród koalicjantów - dodał.

 

WIDEO: Łukasz Schreiber w programie "Gość Wydarzeń"

 

Debata Kaczyński-Tusk

- Racja stanu jest najważniejsza. W sprawach strategicznych powinny zapadać decyzje przy udziale opozycji - stwierdził minister. Dodał, że "ubolewa nad stylem opozycji". - Zwracam uwagę, często kolegom z Solidarnej Polski, że kołysząc tym statkiem, pomagają drugiej stronie - powiedział. - Jest to zupełnie niepotrzebne - dodał.

 

Schreiber został zapytany również o słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS powiedział, że weźmie udział w debacie z Donaldem Tuskiem, jeżeli nie będzie z jego strony "obrzucania wyzwiskami". - Platforma powinna pokazać jakiś swój program. Nie kabaret i wulgarność - tylko trochę poziomu - uznał.

msm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie