Jacek Kurski ma nową posadę. Były prezes TVP pracuje w Banku Światowym

Polska
Jacek Kurski ma nową posadę. Były prezes TVP pracuje w Banku Światowym
Polsat News
Jacek Kurski ma nową pracę

Jacek Kurski został nowym przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego. W grudniu rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie, o czym poinformował Narodowy Bank Polski. Były prezes TVP potwierdził tę wiadomość.

We wrześniu Jacek Kurski przestał być prezesem TVP. Funkcję tę sprawował z przerwami od 2016 roku. 


"Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania" - tak skomentował na Twitterze odwołanie Kurskiego ze stanowiska ówczesny rzecznik PiS Radosław Fogiel. 

 

ZOBACZ: Przyszłość Jacka Kurskiego w rządzie. Radosław Fogiel: Zostanie zagospodarowany


I rzeczywiście, na Kurskiego czeka wyzwanie, bo jak ogłosił Narodowy Bank Polski, zaczął pracę w Banku Światowym.

 

Z TVP do Banku Światowego. Jacek Kurski ma nową pracę 

"Pan Jacek Kurski jest ekonomistą, ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. Ma szerokie doświadczeniu w sektorze publicznym zdobyte na wszystkich jego szczeblach: samorządowym, ustawodawczym, rządowym i międzynarodowym. Zajmował się, zarówno jako menedżer jak i członek organów nadzoru, takimi obszarami jak m. in: rozwój regionalny, finanse, infrastruktura czy ochrona środowiska” - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie NBP. 

 

ZOBACZ: "Krzywda mu się nie stanie". Borys Budka wskazuje, co dalej z Jackiem Kurskim


Narodowy Bank Polski podkreśla kompetencje Kurskiego, wskazując, że pełnił on funkcje wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, członka Komisji budżetowej Sejmiku Pomorskiego, przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa, a jako poseł do Parlamentu Europejskiego pracował w Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konkurencji PE


Jak informuje NBP, 5 grudnia Jacek Kurski po raz pierwszy wziął udział w posiedzeniu polsko-szwajcarskiej konstytuanty Banku Światowego. 

"Myślałem, że nie ma życia poza polityką"

Były prezes TVP potwierdził, że otrzymał nową posadę.

 

"Podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako Alternate Executive Director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem że tu też dobrze przysłużę się Polsce" - napisał na Twitterze.

 

 

adn/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie