Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Jest nazwisko następcy

Polska
Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Jest nazwisko następcy
Wojciech Strozyk/Reporter/East News
Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP

Rada Mediów Narodowych odwołała w poniedziałek Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na stanowisko powołała Mateusza Matyszkowicza – poinformował na Twitterze członek RMN Robert Kwiatkowski. Z kolei Kurski napisał, że wie, iż przed nim "kolejne wyzwania".

"RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M. Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs" - podał w mediach społecznościowych Robert Kwiatkowski.

 

Dziennikarz Interii Łukasz Szpyrka informuje, że wniosek o odwołanie Kurskiego przedstawił przewodniczący RMN Krzysztof Czabański. 

 

Jacek Kurski o swoim odwołaniu

W sprawie odwołania na Twitterze zabrał głos Kurski.

 

"Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP." - napisał.

 

 

Rzecznik PiS Radosław Fogiel na Twiterze dodał, że "zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy". "Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania" - dodał.

 

Jacek Kurski odwołany. Od kiedy był prezesem TVP?

Jacek Kurski po raz pierwszy został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej w 2016 roku. W ciągu sześciu lat był kilkukrotnie odwoływany i powoływany na to stanowisko.

 

Wcześniej, do listopada 2015 do 7 stycznia 2016 pracował w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako wiceminister nadzorował prace ministerstwa związane z ochroną prawa autorskiego i praw pokrewnych.

 

W latach 2005-2009 był posłem na Sejm V I VI kadencji. Od 2009 do 2014 roku był posłem do Parlamentu Europejskiego.

Kim jest Mateusz Matyszkowicz?

Mateusz Matyszkowicz od 25 kwietnia 2019 był członkiem zarządu Telewizji Polskiej. Z TVP związany jest od 2016 roku. Pracował tam między innymi jako dyrektor TVP Kultura, dyrektor TVP 1 oraz zastępcą dyrektora Biura Programowego ds. repertuaru.

 

pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie