Jacek Kurski odwołany. Komentarze polityków

Polska
Jacek Kurski odwołany. Komentarze polityków
Polsat News/Twitter
Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa TVP

W sieci wrze po odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. "Powstanie Ministerstwo Propagandy?", "Idźcie za ciosem, Ministerstwo Prawdy dla Kurskiego", "Czyżby fotel premiera?" - zastanawia się na Twitterze opozycja. Z kolei politycy obozu rządzącego dziękują mu za pracę i zapowiadają, że przed Kurskim "nowe zadania".

W poniedziałek członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski poinformował na Twitterze, że Jacek Kurski, dotychczasowy prezes TVP został odwołany ze stanowiska, a jego następcą zostanie Mateusz Matyszkowicz. Informację potwierdził sam Kurski.

 

Budka: Ministerstwo Prawdy dla Kurskiego

Informacja o odejściu dotychczasowego prezesa TVP odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Politycy opozycji zastanawiają się nad przyszłością Kurskiego. 

 

"Powstanie Ministerstwo Propagandy?" - pyta posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

 

Z kolei szef klubu parlamentarnego PO Borys Budka napisał: "Idźcie za ciosem! Ministerstwo Prawdy dla Kurskiego"

 

 

Senator Krzysztof Brejza z PO przypomniał, że prezesa TVP odwołano dzień przed rozpoczęciem procesu przeciw telewizji, związanym z publikacją materiałów i "wykradzionych przez służby za pomocą systemu Pegasus". 

 

 

"Kurski właśnie wyleciał z funkcji Prezesa TVP. Szkoda tylko, że ten zdegenerowany pseudodziennikarz tak długo niszczył publiczne media" - napisał poseł Krzysztof Śmiszek, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy.

 

 

Giertych: "Kto będzie 'ciemnemu ludowi' kit wciskał?"

Natomiast były poseł Roman Giertych zwrócił się bezpośrednio do polityka. "Jacku co się stało? Odchodzisz na rok przed wyborami? A kto będzie 'ciemnemu ludowi' kit wciskał?" - zapytał były minister edukacji.

 

 

Tymczasem senator PO Barbara Zdrojewska przewiduje, że jeżeli "Jacek Kurski ewakuuje się z TVP, to na z góry upatrzoną pozycję".

 

 

Były prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski określił Kurskiego jako "specjalistę od brudnej kampanii wyborczej". Podkreślił także, że Kurski będzie dalej stosował takie praktyki "będąc w rządzie lub poza nim". 

 

Z kolei posłanka Lewicy Katarzyna Kotula zastanawia się czy odwołanie prezesa TVP oznacza potencjalne powołanie go na premiera rządu. 

 

Fogiel: Przed Kurskim nowe zadania

Rzecznik PiS Radosław Fogiel zapewnił, że zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza negatywnej oceny dotychczasowej pracy. "Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania" - napisał poseł.

 

 

W podobnym tonie wypowiedział się jego partyjny kolega, poseł Janusz Kowalski. Przekazał, że Kurski kończy swoją "misję" w Telewizji Publicznej. "Profesjonalnie odbudował i zreformował TVP po czarnych dla kultury rządach PO-PSL" - skomentował Kowalski. 

 

"Wielki szacunek i uznanie za wieloletnią służbę na rzeczy odbudowy silnych mediów narodowych" - podsumował polityk.

 

 

 

 

jsd/pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie