Barbara Nowacka: Władza kobietami systemowo gardzi

Polska
Barbara Nowacka: Władza kobietami systemowo gardzi
Polsat News
Barbara Nowacka w "Graffiti"

Kobiety poczuły się obrażone, wykluczane z życia społecznego, marginalizowane - mówiła w programie "Graffiti" posłanka Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej pytana o poniedziałkową manifestację Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Jej zdaniem obecna władza "systemowo gardzi kobietami".

Posłanka jako działaczka feministyczna opowiadała o wzroście buntu wśród kobiet w Polsce. - Dla partii rządzącej to nie jest dobry znak, że manifestacja (pod domek Jarosława Kaczyńskiego - red.) była nieliczna. Bo muszą zobaczyć wkurzenie kobiet wszystkich: młodszych, starszych, zamożnych, mniej zamożnych, z wielkich miast, z małych miasteczek - wymieniała Noewacka. 

 

- Obecna władza kobietami systemowo gardzi - stwierdziła. Jej zdaniem kobiety w Polsce mają ograniczony dostęp do mieszkań, służby zdrowia czy rynku pracy.

 

- Żeby przeprowadzić referendum, musi być spokojny czas, żeby można było przeprowadzić jakąkolwiek merytoryczną debatę - stwierdziła Nowacka pytana o głosowanie ws. aborcji. - Trzeba natychmiast zmienić prawo tak, żeby Polki przestały się bać rodzić dzieci - mówiła. 

 

Nowacka: PiS marzy o Ziobrze za kratami 

Nowacka została zapytana o słowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który podczas poniedziałkowej konferencji prasowej nazwał lidera PO Donalda Tuska polityczną fujarą. - Pan Ziobro broni się jak może, stara się być dowcipny i próbuje odegrać się za to, że kiedyś Leszek Miller nazwał go "zerem" i to u niego zostało - oceniał. 

 

Liderka Inicjatywy Polskiej twierdzi, że w PiS popularność Ziobry mocno spadła. - Konflikt między Solidarną Polską a całą Zjednoczoną Prawicą jest bardzo silny - stwierdziła.

 

- Oni mają świadomość, że pieniędzy z KPO nie ma, bo są zakładnikami Ziobry. A w momencie, kiedy tych pieniędzy nie ma, mają bardzo nieprzyjemne spotkania z ludźmi, bo ludzie widzą jak ubożeją, jak galopuje inflacja - mówiła. 

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro o Donaldzie Tusku: Mam nadzieję, że nie okaże się "polityczną fujarą"

 

- Na miejscu Ziobry bardzo poważnie bym się zastanowiła czy robić głupkowate konferencje, czy zastanowić się nad polityczną przyszłością. Bo w PiS-ie być może go teraz obronią, ale o niczym innym nie marzą niż o Ziobrze za kratkami - oceniła. 

 

Wszystkie odcinki programu dostępne są TUTAJ.

ap/ sgo/polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie