Japonia. 97-letni kierowca śmiertelnie potrącił kobietę. Wjechał w samochód, którym jechała stulatka

Moto
Japonia. 97-letni kierowca śmiertelnie potrącił kobietę. Wjechał w samochód, którym jechała stulatka
Pixabay
97-latek wjechał w samochód, którym podróżowała stulatka. Zdj. ilustracyjne

97-letni mężczyzna śmiertelnie potrącił kobietę idącą chodnikiem w japońskiej Fukushimie. Wjechał także w trzy samochody, raniąc przy tym cztery kobiety. Jedną z nich była stulatka.

Jak wynika z relacji policji, 97-latek po potrąceniu kobiety na chodniku, próbował wrócić na jezdnię i zderzył się z trzema pojazdami, które stały przed sygnalizacją świetlną. Cztery kobiety, które znajdowały się w pozostałych pojazdach to 20-, 70-, 80- i 100-latka. Odniosły one niewielkie obrażenia.

 

Sprawca wypadku został aresztowany przez policję pod zarzutem śmiertelnego potrącenia. Nie przekazano czy mężczyzna przyznał się do zarzutu. Dodano jedynie, że doznał urazu głowy.

Duża liczba wypadków z udziałem starszych kierowców

Lokalne media zwracają uwagę na problem rosnącej liczby wypadków drogowych z udziałem starszych kierowców. Jak wyjaśniono, wynika to z faktu szybkiego starzenia się społeczeństwa Japonii.

 

ZOBACZ: Peru. Ćwiczyli akcję ratunkową na nowym pasie startowym. Spowodowali katastrofę

 

Rząd kraju wzywa osoby starsze do dobrowolnego zwrotu prawa jazdy, jeśli nie są pewne swoich możliwości fizycznych. Osoby od 70. roku życia zobowiązane są również do uczęszczania na specjalne wykłady na temat bezpiecznej jazdy, podczas gdy odnawiają prawo jazdy. W niektórych przypadkach kierowcy w wieku 75 lat lub starsi muszą przejść także testy na demencję.

 

jsd/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie