Lubelskie. Wypadek w miejscowości Wojcieszków. 31-letnia ciężarna miała ponad promil alkoholu

Polska
Lubelskie. Wypadek w miejscowości Wojcieszków. 31-letnia ciężarna miała ponad promil alkoholu
KPP Łuków

Rozbity samochód w przydrożnym rowie, a obok ciężarna kobieta - taki widok zastali policjanci wezwani na interwencję w Wojcieszkowie (woj. lubelskie). Okazało się, że 31-latka miała ponad promil alkoholu we krwi i ze względu na zaawansowaną ciążę została przewieziona do szpitala. Tam urodziła, a badania wykazały, że także w organizmie noworodka było wysokie stężenie alkoholu.

"W minioną sobotę, przed godziną 18.00 policjanci z Adamowa zostali powiadomieni o stojącym w przydrożnym rowie samochodzie osobowym. Przy uszkodzonym pojeździe siedziała 31-latka z gminy Wojcieszków, która mówiła, że jest właścicielką auta, ale w chwili zdarzenia nie kierowała nim" - podaje KPP Łuków. 

 

 

31-latka nie chciała powiedzieć, kto miał prowadzić citroena w momencie kolizji. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niej woń alkoholu. Badanie wykazało, że miała ponad promil.

 

ZOBACZ: Wypadek na krajowej "siódemce". Zderzenie busa, tira i samochodu osobowego

 

Ze względu na zaawansowaną ciężę policjanci wezwali na miejsce zdarzenia pogotowie. Po przewiezieniu kobiety do szpitala, lekarze zdecydowali o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. "U noworodka także stwierdzono duże stężenie alkoholu" - poinformowali policjanci.

 

Jak nieoficjalnie ustalił Polsat News, dziecko miało ponad trzy promile.

 

WIDEO: Kobieta urodziła pijane dziecko. Zobacz materiał "Wydarzeń"

 

 

Nie wiadomo jak czują się kobieta i jej dziecko. Wiadomo natomiast, że w styczniu policja interweniowała podczas awantury w jej domu. Wtedy 31-latka również była nietrzeźwa.

 

Sprawą pijanej matki i noworodka zajmuje się Sąd Rodzinny w Łukowie.

ap/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie