Mundial 2022. Kibice nie kupią piwa alkoholowego na stadionach

Świat
Mundial 2022. Kibice nie kupią piwa alkoholowego na stadionach
Walter Bieri/Associated Press/East News
Mistrzostwa Świata zaczynają się już za dwa dni

FIFA ogłosiła, że na stadionach w Katarze nie będzie sprzedawane piwo alkoholowe. Decyzja ta pojawiła się na dwa dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata. Budweiser odniósł się do sprawy w krótkim wpisie w mediach społecznościowych.

"Myślenie było takie, że dla wielu fanów obecność alkoholu na stadionie nie stworzyłaby przyjemnego doświadczenia" - przekazało Reutersowi anonimowe źródło.

 

"Większa liczba fanów na Mistrzostwa Świata przyjeżdża z Bliskiego Wschodu i Azji Południowej, gdzie alkohol nie odgrywa tak dużej roli w kulturze" - dodał informator. "Teraz fani mogą decydować, gdzie chcą iść bez poczucia dyskomfortu. Na stadionach wcześniej tak nie było" - wyjaśniło źródło.

 

Budweiser, główny sponsor Pucharu Świata z wyłącznymi prawami do sprzedaży piwa podczas turnieju, miał sprzedawać piwo alkoholowe w obrębie biletowanego obszaru otaczającego każdy z ośmiu stadionów na trzy godziny przed i godzinę po każdym meczu.

 

ZOBACZ: Mistrzostwa Świata w Katarze. "Alkohol będzie dostępny, ale nie będzie tani"

 

"Piwo odpada z mundialu. Nie będzie sprzedawane na żadnym z ośmiu stadionów Pucharu Świata w Katarze. Ta zmiana oznacza, że FIFA stoi teraz przed kontraktowym koszmarem z Budweiserem" - zauważył na Twitterze dziennikarz "The New York Times'a" Tariq Panja.

 

"Cóż, to jest dziwne..."

Budweiser skomentował sprawę krótkim wpisem.

 

"Cóż, to jest dziwne..." - przekazał firma.

 

 

Reuter podał jednak, że Budweiser będzie nadal sprzedawać piwo alkoholowe w centrum Doha, na głównym FIFA Fan Fest. Alkohol będzie również sprzedawany w niektórych strefach kibica.

 

ZOBACZ: Sepp Blatter ujawnił. Tak Katar dostał mistrzostwa świata. "To był błąd"

 

Turyści nie mogą wwozić alkoholu do Kataru, nawet z części wolnocłowej lotniska. Większość ludzi nie może go też kupić w sklepie monopolowym. Alkohol jest sprzedawany w barach w niektórych hotelach. Piwo kosztuje tam około 15 dolarów za pół litra.

 

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie