Mistrzostwa Świata w Katarze. "Alkohol będzie dostępny, ale nie będzie tani"

Świat
Mistrzostwa Świata w Katarze. "Alkohol będzie dostępny, ale nie będzie tani"
Polsat News
Katarzyna Muniak, Polka mieszkająca w Katarze o Mundialu 2022

- Wyobrażamy sobie więcej restrykcji i ograniczeń niż w Katarze rzeczywiście jest - powiedziała Katarzyna Muniak, Polka mieszkająca w Katarze. Wyjaśniła, na co muszą się nastawić kibice, którzy przyjadą na mundial nad Zatokę Perską.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze rozpoczną się 20 listopada. Wokół mundialu zorganizowanego na Półwyspie Arabskim zrodziło się wiele kontrowersji. Na najbardziej interesujące kibiców kwestie odpowiedziała w Polsat News Polka, na co dzień mieszkająca w Katarze, Katarzyna Muniak, autorka vloga "Spotkał Qatar Katarzynę".

 

ZOBACZ: Jedziesz na mundial w Katarze? Musisz zainstalować... rządowe aplikacje szpiegujące!

 

- Wyobrażamy sobie więcej restrykcji i ograniczeń niż w Katarze rzeczywiście jest - powiedziała. - Jeśli chodzi o kobiety, to podczas mistrzostw nie obawiałabym się niczego. W miejscach publicznych wymagane jest, żeby miały zakryte ramiona i kolana - wyjaśniła Muniak. Przyznała jednak, że są miejsca, gdzie tych ograniczeń tak bardzo się nie pilnuje.

Co z alkoholem w Katarze? Gdzie będzie można go kupić?

Kolejną kwestią interesującą kibiców jest alkohol, który ma być dostępny, ale - jak powiedziała - nie będzie tani. - Alkohol będzie dostępny w strefach kibica. Na pewno nie będzie go można spożywać w miejscach publicznych, ale to jest coś zupełnie normalnego - stwierdziła Muniak.

 

ZOBACZ: MŚ 2022 w Katarze. Kobiety po raz pierwszy wśród arbitrów na mundialu

 

- Doświadczenie zwykłego kibica, który tu przyjedzie obejrzeć mecze nie będzie szczególnie trudne bądź utrudnione, jeżeli chodzi o ubiór i spożycie alkoholu, a zwłaszcza jeśli chodzi o poruszanie się po mieście - mówiła Polka. - Transport będzie bezpłatny dla wszystkich, którzy przyjadą na mistrzostwa. Będzie można dojeżdżać autobusami, metrem, tramwajami za darmo, jeśli kibic będzie posiadał specjalna kartę - wyjaśniła Muniak.

 

WIDEO: Katarzyna Muniak, Polka mieszkająca w Katarze w Polsat News

 

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022

Powiedziała, że "całe miasto będzie przeorganizowane na rzecz mundialu". - Wszystko co się będzie działo w Dosze i w okolicach będzie zorganizowane pod to doświadczenie, które Katarczycy chcą przygotować fanom - mówiła Polka.

 

ZOBACZ: MŚ 2022 w Katarze. Mecze tylko dla zaszczepionych

 

Polscy piłkarze 22 listopada rozpoczną rywalizację w grupie C mistrzostw świata w Katarze. Zagrają w niej z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. W dotychczasowej historii piłkarskiego mundialu Polacy dwa razy zajęli w nim trzecie miejsce - w 1974 r. w Niemczech i w 1982 r. w Hiszpanii.

msm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie