Katar. Ambasador FIFA Khalid Salman: Homoseksualizm to defekt mózgu

Świat
Katar. Ambasador FIFA Khalid Salman: Homoseksualizm to defekt mózgu
Wikimedia Commons/AB Studio 3d, Twitter/@wallstwolverine
Skandaliczne słowa ambasadora FIFA. "Homoseksualizm to defekt mózgu"

- Homoseksualizm jest defektem mózgu - powiedział były piłkarz reprezentacji Kataru i ambasador tego kraju na zbliżających się Mistrzostwach Świata w piłce nożnej Khalid Salman. Wywiad został natychmiast przerwany, a wypowiedź spotkała się z ostrą krytyką.

Wywiad, w którym padło kontrowersyjne stwierdzenie odbył się w Doha i - jak podał CNN - "został natychmiast przerwany przez urzędnika z komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata".

 

Khalid Salaman mówił, że wszyscy spodziewają się, że podczas Mistrzostw Świata do Kataru przyjedzie wielu kibiców. - Porozmawiajmy więc o gejach - powiedział. 

 

ZOBACZ: Sepp Blatter ujawnił. Tak Katar dostał mistrzostwa świata. "To był błąd"

 

- Wszyscy zaakceptują, że oni tu przyjadą, ale będą musieli zaakceptować nasze zasady - kontynuował. Wyraził przy tym obawę, że katarskie dzieci mogłyby nauczyć się od nich "czegoś, co nie jest dobre". 

"Bycie gejem jest zakazane"

Salaman powiedział później, że bycie gejem to "haram", co oznacza, że jest zakazane przez prawo islamskie. Został więc zapytany "dlaczego tak jest".

 

ZOBACZ: Szedł pieszo na mundial do Kataru. Zaginął w Iranie

 

- Ponieważ jest to defekt mózgu - odpowiedział. 

 

Jego słowa spotkały się z ostrą krytyką. Działaczka na rzecz praw człowieka Rasha Younes z organizacji Human Rights Watch oceniła je jako "szkodliwe i nie do przyjęcia". "Fakt, że władze Kataru nie umieją przeciwdziałać takim informacjom, ma znaczący wpływ na życie mieszkańców tego kraju" - napisała na Twitterze.

 

Salaman to były olimpijczyk

Khalid Salaman reprezentował Katar jako piłkarz w latach 80. i 90. W 1984 roku wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles. 

 

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada i potrwają do 18 grudnia.

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie