Tanzania: Katastrofa samolotu pasażerskiego. Maszyna wpadła do jeziora

Świat
Tanzania: Katastrofa samolotu pasażerskiego. Maszyna wpadła do jeziora
Twitter
Do katastrofy doszło w niedzielę rano

Samolot pasażerski lecący ze stolicy Tanzanii rozbił się w jeziorze Wiktorii. Do katastrofy doszło z powodu złych warunków atmosferycznych. Co najmniej 19 osób zginęło.

Odrzutowiec Precision Air runął do jeziora Wiktorii podczas próby lądowania w mieście Bukoba. Jak do tej pory udało się uratować 26 z 43 pasażerów samolotu - przekazał serwis Arise News.

 

Trwa akcja ratunkowa. Służbom pomagają lokalni rybacy. Ratownicy użyli lin, aby przyciągnąć samolot bliżej brzegu. Teraz jego część znajduje się nad wodą.

 

ZOBACZ: Rosja: 14 ofiar i 19 rannych po katastrofie bombowca Su-34 w Jejsku

 

Rzecznik przewoźnika, Precision Air przekazał, że lot numer PW 494 ze stolicy Tanzanii Dar es Salaam do Bukoba miał wypadek, gdy zbliżał się do lądowania.

 

 

Samolot wystartował ze stolicy, Dar es Salaam i "dziś rano wpadł do Jeziora Wiktorii z powodu burzy i ulewnych deszczów" - podano w komunikacie.

Samolot częściowo zatopiony w jeziorze

Pierwsze doniesienia prasowe pokazywały zdjęcia samolotu w większości zanurzonego w jeziorze.

 

Prezydentka Tanzanii Samia Suluhu Hassan wezwała do spokoju w czasie trwania akcji ratunkowej.

 

 

Lotnisko Bukoba znajduje się nad brzegiem jeziora Wiktorii, największego jeziora Afryki, w północno-wschodniej Tanzanii.

 

Precision Air to największa prywatna linia lotnicza w Tanzanii, częściowo należąca do Kenya Airways. Została założona w 1993 roku i obsługuje loty krajowe i regionalne.

an/map / Independent
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie