Rosja: 14 ofiar i 19 rannych po katastrofie bombowca Su-34 w Jejsku

Świat
Rosja: 14 ofiar i 19 rannych po katastrofie bombowca Su-34 w Jejsku
Telegram/RIA Novosti
Zdjęcia po ugaszeniu pożaru w Jejsku

Do 14 wzrosła liczba ofiar po katastrofie bombowca Su-34 w Jejsu. Rosyjskie media opublikowały zdjęcia po ugaszeniu pożaru boku, w który uderzyła maszyna.

W poniedziałek wieczorem w Jejsku, w Kraju Krasnodarskim w południowo-zachodniej Rosji, doszło do katastrofy samolotu bojowego Su-34. Maszyna uderzyła w blok mieszkalny. Agencja TASS podała, że zginęło 14 osób, a 19 jest rannych.

 

Według rosyjskiego ministerstwa obrony do katastrofy doszło w trakcie ćwiczeń wojskowych. Su-34 to wielozadaniowy bombowiec taktyczny, mogący wykonywać również zadania myśliwskie. Kiedy doszło do tragedii, samolot miał być uzbrojony. W konsekwencji doszło do kilku eksplozji.

 

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z miejsca katastrofy.

 

Ogromne zniszczenia 

Rosyjskie władze potwierdziły, że przyczyną katastrofy była awaria i pożar jednego z silników. Kiedy samolot uderzył w budynek doszło do pożaru paliwa, co utrudniało akcję gaśniczą. Służby ratunkowe przekazały, że pożar objął obszar dwóch tysięcy metrów kwadratowych, zawaliło się górne piętro w dziewięciopiętrowym budynku, a 45 mieszkań zostało uszkodzonych.

 

Rosyjskie służby wszczęły śledztwo w sprawie katastrofy. Wicegubernator kraju krasnodarskiego Anna Mińkowa poinformowała, że do szpitali trafiali ludzie z licznymi urazami, które świadczą o tym, iż ludzie w obawie o swoje życie wyskakiwali z górnych pięter płonącego budynku.

 

 

We wtorek agencja RIA Novosti opublikowała zdjęcia i nagrania po ugaszeniu pożaru w miejscu katastrofy. Jest też nagranie z usuwania szczątków zniszczonego samolotu Su-34.

 

 

Na antenie kanału Rossija 24, gubernator Kraju Krasnodarskiego Wieniamin Kondrajtew przekazał, że według wstępnych raportów zniszczony blok mieszkalny zostanie odrestaurowany w ciągu miesiąca. W trakcie katastrofy ewakuowano ponad 300 osób, które trafiły do pobliskiego hotelu i ośrodka wypoczynkowego dla dzieci.

jk/pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie