Katastrofa w Rosji. Samolot wojskowy wleciał w budynek mieszkalny. Rośnie bilans ofiar

Świat
Katastrofa w Rosji. Samolot wojskowy wleciał w budynek mieszkalny. Rośnie bilans ofiar
Twitter
Katastrofa w Rosji. "W pełni uzbrojony" myśliwiec wleciał w budynek mieszkalny w mieście Jejsk

Do 13 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, po tym jak rosyjski samolot bojowy Su-34 uderzył w blok mieszkalny w mieście Jejsk, w południowo-zachodniej Rosji, podała we wtorek rano agencja Interfax. 19 osób jest rannych. Do katastrofy doszło w poniedziałek wieczorem. Maszyna była uzbrojona, doszło kilku eksplozji.

Chwilę po katastrofie w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania i zdjęcia ze zdarzenia. 

Katastrofa w Rosji. Bombowiec wleciał w blok

Rosyjskie ministerstwo obrony podaje, że do katastrofy doszło podczas wojskowych ćwiczeń. W blok wleciał SU-34 - rosyjski wielozadaniowy bombowiec taktyczny, klasyfikowany również jako samolot myśliwsko-bombowy, zdolny do przenoszenia taktycznej broni jądrowej. Bombowiec miał być w pełni uzbrojony

 

 

Na jednym z nagrań widać moment uderzenia samolotu w blok.

 

 

Według doniesień mediów, wypadek przeżyło dwóch pilotów, którzy ewakuowali się z maszyny. Jeden z nich zgłosił, że w samolocie "zapalił się silnik". Tę informację potwierdził Kreml, który jako przyczynę katastrofy podał pożar jednego z silników. W miejscu zdarzenia zapaliło się paliwo, które wywołało pożar budynku.

 

 

Jak podały rosyjskie służby ratunkowe, pożar rozprzestrzenił się na obszar dwóch tys. metrów kwadratowych. Według ministerstwa ds. nagłych wypadków, cytowanego przez Interfax pali się pięć pięter dziewięcio-piętrowego apartamentowca, zawaliło się też górne piętro i około 45 mieszkań zostało uszkodzonych. Służby ratunkowe próbują ugasić pożar.

Katastrofa w Rosji. Znaczny wzrost liczby ofiar

We wtorek nad ranem agencja Interfax poinformowała, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 13. Początkowo informowano, że zginęły trzy osoby. 

 

19 osób jest rannych. 

 

Wcześniej lokalne władze podawały dramatyczne informacje. - Mamy trzy ofiary. To ludzie, którzy wyskoczyli z górnych pięter. Na razie takie są informacje od ordynatora. Są liczne urazy, które świadczą o tym, że były to skoki z wysokości - powiedziała wicegubernator kraju krasnodarskiego Anna Mińkowa.

 

Na Telegramie poinformowała także, że 10 osób zabrano do szpitala z powodu zatrucia dymem

 

 

Ewakuowano również około 350 mieszkańców budynku, przeniesiono ich do pobliskiego hotelu i obozu wypoczynkowego dla dzieci.

 

Jejsk to miasto położone w Kraju Krasnodarskim, nad Morzem Azowskim, nieopodal granicy z Ukrainą. Mieszka tam ponad 80 tys. mieszkańców. Znajduje się tam jedno z lotnisk, z których armia rosyjska przeprowadza ataki na Ukrainę

 

Rosyjscy śledczy wszczęli śledztwo w sprawie katastrofy myśliwca.

 

"Śledczy wojskowi ustalają okoliczności i przyczyny incydentu" - przekazano.

 

jsd/ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie