Niedzielski o ryzyku nowej fali COVID-19. "Jesień będzie spokojna"

Polska
Niedzielski o ryzyku nowej fali COVID-19. "Jesień będzie spokojna"
Polsat News
Minister Zdrowia ocenił ryzyko nowej fali pandemii

- Jeśli chodzi o COVID-19, to tegoroczna jesień - w przeciwieństwie do jesieni, które pamiętamy z lat poprzednich - upłynie raczej w spokojny sposób. Ryzyko następnej fali mamy dopiero na przełomie roku - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

- W tej chwili zeszliśmy poniżej tysiąca zakażeń dziennie, jeżeli chodzi o średnią. Cały czas monitorujemy sytuację, ale mogę z satysfakcją powiedzieć, że sprawdziły się prognozy ministra zdrowia, który mówił, że fala zostanie wygaszona i ryzyko następnej fali mamy dopiero na przełomie roku - podkreślił na konferencji prasowej w Warszawie Niedzielski.

 

ZOBACZ: Adam Niedzielski ocenia, na jakim etapie pandemii jesteśmy. Zapowiada drugą dawkę przypominającą

 

Jego zdaniem jesień w tym roku, w przeciwieństwie do jesieni, które pamiętamy z lat poprzednich jeśli chodzi o covid, upłynie raczej w spokojny sposób. - Na pewno nie wywołując żadnego przeciążenia w infrastrukturze szpitalnej - zauważył.

Szczepienia na COVID-19. Kampania Ministerstwa Zdrowia

- Zła część wiadomości jest taka, że mamy w tej chwili zaszczepionych nieco ponad 700 tysięcy osób szczepionką w wersji BA.1 bądź BA.45. To jest bardzo mało, bo ogólna liczba osób, które przyjęły drugiego boostera wynosi w Polsce 2,5 mln - stwierdził.

 

Przypomniał również, że ruszyła strona z odpowiedziami na wszelkie wątpliwości dotyczące szczepień.

 

Kampania "Chcę zrozumieć" polega na przedstawieniu wszystkich dokumentów, dowodów, argumentów rzeczowych, które udało się zgromadzić w czasie szczepień. Poprzedziły ją badania z udziałem grup fokusowych, w których udział wzięły osoby wątpiące w szczepienia.

 

ZOBACZ: Konflikt wśród antyszczepionkowców. Justyna Socha nie jest już prezesem stowarzyszenia STOP NOP

 

Na stronie internetowej kampanii można znaleźć m.in. informacje o tym, jak działają szczepionki mRNA, jak długo powstawała szczepionka przeciw COVID-19 i jak wyglądał ten proces. Przedstawione są również źródła, na których podstawie powstawała strona informacyjna.

 

Minionej doby badania potwierdziły 153 zakażenia koronawirusem, w tym 20 ponownych. Nie zanotowano przypadków śmierci osób z COVID-19. 

 

adn/prz / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie