Konflikt wśród antyszczepionkowców. Justyna Socha nie jest już prezesem stowarzyszenia STOP NOP

Polska
Konflikt wśród antyszczepionkowców. Justyna Socha nie jest już prezesem stowarzyszenia STOP NOP
Oleg Marusic/REPORTER
Justyna Socha

Justyna Socha zrezygnowała z funkcji prezesa stowarzyszenia wiedzy o szczepieniach STOP NOP, a zarząd złożył na nią zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o pieniądze zebrane podczas licznych zbiórek, z których była już prezes miała się nie rozliczyć. W sprawie prowadzone jest śledztwo.

W poniedziałek wieczorem Justyna Socha na swoim profilu na Facebooku oświadczyła, że złożyła rezygnację z funkcji prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Funkcję tę pełniła od 2011 roku. Jak wyjaśniła, decyzję podjęła "w obliczu absurdalnych pomówień wobec mnie od dwóch członków stowarzyszenia".

 

"Z pominięciem woli Walnego Zgromadzenia Członków, dwóch członków zarządu dokooptowano na funkcję prezesa zarządu inną osobę" - napisała.

 

 

I dodała, że w związku z tym członkowie złożyli wniosek o zwołanie walnego zgromadzenia w celu odbycia wyborów do zarządu w ciągu 30 dni.

 

"Członkowie założyciele stowarzyszenia w trosce o dalsze losy stowarzyszenia i kontynuację realizacji jego celów, proszą mnie abym ponownie wystartowała w wyborach na funkcję prezesa zarządu - oświadczyła Socha, prosząc także o wsparcie finansowe swojej działalności i pomoc prawną.

Śledztwo w sprawie przywłaszczenia pieniędzy

Prokuratura w Poznaniu prowadzi obecnie postępowanie w sprawie podejrzenia o przywłaszczenia co najmniej 470 tys. zł pochodzących ze zbiórek publicznych. Zawiadomienie na szefową STOP NOP w tej sprawie złożył były poseł Samoobrony Zbigniew Nowak, jednak nadal nie postawiono zarzutów. 

 

ZOBACZ: Toruń. Seniorka handlowała skarpetkami, radny PiS zawiadomił straż miejską

 

Do oświadczenia Sochy odniosło się same stowarzyszenie. Według zarządu STOP NOP było one niezgodne z prawdą, a Socha miała zrezygnować z funkcji po tym, jak nie wyrażono zgody na usunięcie jednego z członków stowarzyszenia. Stwierdzono także, że była już prezes miała nie rozliczać się z pieniędzy zebranych podczas licznych zbiórek internetowych.

 

- Skierowany został wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Justynę Sochę oraz o przeprowadzenie audytu, wynikającego z potrzeby zaprowadzenia porządku oraz odbudowania zaufania publicznego do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, które poprzez brak przejrzystości finansowej oraz całe zbiórki pieniędzy zostało mocno ograniczone - przekazano w oświadczeniu zarządu stowarzyszenia.

jsd/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie