Rosja. Maria Zacharowa: Zachód dostarczając broń Ukrainie, zbliża się do starcia militarnego z Rosją

Świat
Rosja. Maria Zacharowa: Zachód dostarczając broń Ukrainie, zbliża się do starcia militarnego z Rosją
flickr/Just Click's With A Camera
Maria Zacharowa, rzecznik rosyjskiego MSZ

Zachód, dostarczając broń na Ukrainę, zbliża się do niebezpiecznej linii bezpośredniego starcia militarnego z Rosją - powiedziała Maria Zacharowa, rzecznik rosyjskiego MSZ cytowana przez agencję RIA Novosti. Stwierdziła też, że wspieranie Kijowa jest "sponsorowaniem ekstremistycznej działalności".

Maria Zacharowa wskazała, że państwa NATO niejako rywalizują ze sobą w niesieniu pomocy "reżimowi kijowskiemu". - Dostarczają mu wywiad, szkolą żołnierzy, dają orientację w prowadzeniu działań wojennych, zbliżając się tym samym do niebezpiecznej linii bezpośredniego starcia wojska z Rosją – powiedziała.

"Sponsorzy ekstremistycznej działalności"

Według przedstawicielki rosyjskiego MSZ pomoc z Zachodu, jaka trafiła do Ukrainy wyniosła już ponad 42 mld dolarów, a połowa pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. 

 

Podkreślała, że państwa, "które przeznaczają tak ogromne sumy pieniędzy i dostarczają broń reżimowi kijowskiemu, są darczyńcami, sponsorami tej bardzo ekstremistycznej działalności".

 

Zacharowa powiedziała również, że w USA zorganizowano wizytę "pronazistowskich Ukraińców z pułku Azow". - Byliśmy zszokowani, że te szumowiny były chwalone tylko dlatego, że zabijają Rosjan, co elita amerykańska postrzega jako rozgrzeszenie za wszelkie przestępstwa - mówiła.

 

 

ZOBACZ: Rosja. Maria Zacharowa o słowach Joe Bidena: Absolutnie niestosowne

 

Jej zdaniem kraje NATO obwiniają każdego, żeby "odwrócić od siebie podejrzenia". 

 

Pomoc dla Ukrainy z USA

RIA Novosti przypomina, że amerykańska pomoc płynie z USA na podstawie podpisanej przez prezydenta Joe Bidena ustawy "Lend-Lease", a Waszyngton "przeznacza dziesiątki miliardów dolarów na Kijów".

 

Kreml wielokrotnie komunikował, że dostawy przedłużą konflikt, a szlaki transportowe mogą stać się celem rosyjskiego ataku.

ap/pgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie