Rosja. Maria Zacharowa o słowach Joe Bidena: Absolutnie niestosowne

Świat
Rosja. Maria Zacharowa o słowach Joe Bidena: Absolutnie niestosowne
flickr/Just Click's With A Camera
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa

Absurdalnie niestosownym - nazwała przemówienie prezydenta USA Joe Bidena w ONZ rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Cytowana przez agencję ITAR-TASS stwierdziła, że amerykański przywódca mylnie zinterpretował słowa Władimira Putina twierdząc, że Rosja "grozi światu bronią atomową".

Jeszcze w środę podczas 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ prezydent USA Joe Biden odpowiedział na słowa Władimira Putina, który tego samego dnia ogłosił częściową mobilizację i powiedział, że jest gotów "użyć wszelkich środków", by bronić Rosji przed rzekomym zagrożeniem z Zachodu. 

 

- Stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ najechał na swojego sąsiada, próbując wymazać suwerenne państwo z mapy świata - stwierdził Biden. 

 

- Nie dalej jak dziś prezydent Putin wysunął groźby nuklearne wobec Europy, mając w rażącej pogardzie odpowiedzialność wynikającą z reżimu nieproliferacji (broni atomowej red.) - amerykański prezydent skomentował orędzie Putina. Tymi słowami odniósł się też do Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT).

 

- Nikt nie jest w stanie wygrać wojny jądrowej i nigdy nie może do niej dojść -  podkreślił Biden. 

Zacharowa odpowiedziała Bidenowi 

Kolejnego dnia Moskwa odpowiedziała Bidenowi ustami Marii Zacharowej, rzeczniczki rosyjskiego MSZ. "Jeśli chodzi o przemówienie prezydenta USA, to uważam, że było ono absolutnie niestosowne" - powiedziała cytowana przez ITAR-TASS. Jej zdaniem cytowanie i interpretacja słów Putina przez Bidena było błędne. 

 

ZOBACZ: Marija Zacharowa odpowiada na słowa Lecha Wałęsy. Porównuje go do Rzeźnika z Rostowa

 

- Przypisał uwagi prezydentowi Rosji, że nasz kraj grozi światu bronią atomową - powiedziała o przemówieniu prezydenta USA. 

 

Rzeczniczka stwierdziła, że stanowisko Bidena miało zabarwienie "propagandowe" mimo tego, co "faktycznie zostało powiedziane", a zachodnie media powielają jego narrację.

 

ap/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie