Rosja: Śluby zmobilizowanych w Petersburgu. "Tak" powiedziały sobie 43 pary

Świat
Rosja: Śluby zmobilizowanych w Petersburgu. "Tak" powiedziały sobie 43 pary
YouTube / Залив ТВ - Телевидение Курортного района / screenshot
Śluby zmobilizowanych w Rosji

W Petersburgu odbyła się nietypowa ceremonia ślubna. W miejscowym urzędzie stanu cywilnego, w związek małżeński niemalże w tym samym momencie wstąpiły 43 pary. Każdy pan młody należał do grupy zmobilizowanych do wojny w Ukrainie.

Kanał telewizyjny z Petersburga "Zaliv TV" opublikował materiał na temat masowej ceremonii ślubnej, do której doszło w jednym z tamtejszych urzędów stanu cywilnego. "Tak" w tej samej chwili powiedziały sobie 43 pary. Nie były to jednak zwykłe zaślubiny. 

 

Jak poinformował rosyjski kanał, mężczyźni pochodzili z ośrodka szkoleniowego w obwodzie leningradzkim. Wielu z nich przybyło do urzędu w mundurach wojskowych. Każdy pan młody należał bowiem do grupy zmobilizowanych do wojny w Ukrainie.

Śluby zmobilizowanych w Rosji. Wideo trafiło do sieci

Do sieci trafiło wideo, na którym można zobaczyć fragment ceremonii. W materiale widać, jak nowożeńcy zajmują miejsca na krzesłach w sali urzędzie. Następnie prowadząca uroczystość wywoływała nazwiska poszczególnych zakochanych, pytając ich, czy chcą wstąpić w związek małżeński.

 

ZOBACZ: Warszawa: Protest przed ambasadą Rosji. Strajkujący zorganizowali symboliczne referendum

 

W dalszej części filmu można zaobserwować, jak pary wymieniają się pocałunkami i zakładają sobie obrączki.

 

Dziennikarz petersburskiego kanału telewizyjnego wskazuje, że nakaz mobilizacyjny został niedawno dodany do listy uzasadnionych powodów przyspieszonej rejestracji małżeństwa. Wnioskodawcy nie muszą więc czekać do zaślubin około 30 dni od momentu złożenia odpowiednich dokumentów.

 

ZOBACZ: Polska z "siedemnastym województwem". Internauci anektowali obwód irkucki

 

Przypomnijmy, że 21 września Władimir Putin ogłosił mobilizację ludności do wojny w Ukrainie. Zakłada ona przyjęcie do armii 300 tysięcy rezerwistów. 4 października rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu poinformował 4 października, że ​​od początku mobilizacji do sił zbrojnych wcielono ponad 200 tys. osób.

mms/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie