Wojna w Ukrainie. Władze nagradzają za mobilizację. Dla rodzin przydział ryb, węgla, owiec

Świat
Wojna w Ukrainie. Władze nagradzają za mobilizację. Dla rodzin przydział ryb, węgla, owiec
pexels.com
Każda rodzina zmobilizowanego żołnierza z Sachalinu ma otrzymać 5-6 kilogramów mrożonej ryby. Zdjęcie ilustracyjne.

Rosyjscy urzędnicy z wyspy Sachalin na dalekim wschodzie Rosji zdecydowali o wsparciu rodzin mężczyzn zmobilizowanych do wojska w celu walki z Ukrainą. Każda rodzina ma otrzymać 5-6 kilogramów mrożonej ryby. Wcześniej władze rosyjskiej republiki Tuwa zdecydowały o przekazaniu takim rodzinom węgla i... baranów.

Urzędnicy z rosyjskiej wyspy Sachalin na Dalekim Wschodzie, poinformowali o wsparciu dla rodzin mężczyzn, którzy zostali zmobilizowani i wysłani do walki z Ukrainą.

 

Według ministra obrony Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu w ramach "częściowej mobilizacji" ogłoszonej przez prezydenta Władimira Putina powołano do wojska ponad 200 tys. osób. "Szkolenie odbywa się na 80 poligonach w sześciu ośrodkach szkoleniowych" - podał we wtorek resort.

Ryba za walkę n a ukraińskim froncie

"Administracja obwodu sachalińskiego zawarła porozumienie z rybakami, na mocy którego przydzielono regionowi około 9 ton świeżej ryby" - podały władze.

 

Szef regionalnego komitetu wykonawczego "Jednej Rosji" Michaił Szuwałaj poinformował na konferencji prasowej, że ryba została zamrożona.

 

ZOBACZ: Rosja. Ruszyło pierwsze postępowanie w sprawie uchylenia się od mobilizacji

 

W najbliższym czasie około 180 wolontariuszy na całym terytorium Sachalina ma dostarczać ryby do rodzin zmobilizowanych mieszkańców - twierdzi białoruski tygodnik "Nasza Niwa".

 

Każda rodzina ma otrzymać około 5-6 kilogramów ryb. Są to flądra, mintaj i keta z rodziny łososiowatych.

 

Internauci szybko policzyli, że gdy podzielić 9 tys. kilogramów ryby przez 5 kg, otrzyma się liczbę 1800 powołanych do armii. "Tylko tylu?" - pytają użytkownicy Twittera.

 

Owce i węgiel dla rodzin zmobilizowanych

Na oficjalnym portalu rosyjskiej republiki Tuwa (Syberia) powiadomiono pod koniec września, że rodzinom żołnierzy zmobilizowanych na wojnę w Ukrainie przekazywana jest pomoc humanitarna.

 

Ministerstwo rolnictwa zaczęło przekazywać owce, jednego dnia oddano 91 zwierząt.

 

ZOBACZ: Mobilizacja w Rosji. Rodziny żołnierzy otrzymują owce i węgiel

 

W ramach pomocy mieszkańcy mieli otrzymać także mąkę, ziemniaki i kapustę. "W szeregu dzielnic rozpoczęło się także dostarczanie węgla do powołanych rodaków" - przekazano. Oprócz węgla rodziny mają dostać także drewno opałowe. 

 

Jak zapowiedziano, mają być wprowadzane kolejne formy wsparcia. Przypomniano także, że 5000 rubli (ok. 440 zł) przysługuje rodzinom zmobilizowanych żołnierzy, w których są dzieci poniżej 17. roku życia.

hlk/grz/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie