Mazowsze. Potrącenie pieszego w Makowie Mazowieckim. 73-latek miał zielone światło, jest w szpitalu

Moto
Mazowsze. Potrącenie pieszego w Makowie Mazowieckim. 73-latek miał zielone światło, jest w szpitalu
Mazowiecka policja
W wyniku zdarzenia poszkodowany pieszy został przewieziony do szpitala.

W Makowie Mazowieckim na oznakowanym przejściu dla pieszych 60-letni kierujący oplem, wykonując manewr skrętu w lewo w drogę poprzeczną, nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił przechodzącego na zielonym świetle przez przejście 73-letniego pieszego. W wyniku zdarzenia poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W środę około godz. 6:20 w Makowie Mazowieckim na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia przechodzącego przez pasy mężczyzny przez nadjeżdżające auto.

 

ZOBACZ: Pieszy obok przejścia, wysoki mandat i punkty. Zaostrzone przepisy

 

Policja opublikowała nagranie zdarzenia. Widać na nim jak samochód skręcający w lewo w ulicę poprzeczną, nie zatrzymując się wjeżdża w człowieka na przejściu. 

 

WIDEO: Pieszy miał zielone światło. Kierowca opla mimo to wjechał w 73-latka

 

Kierowca opla wjechał w seniora, który miał zielone światło

- Policjanci wstępnie ustalili, że 60-letni kierujący oplem wykonując manewr skrętu w lewo w drogę poprzeczną nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił przechodzącego przy nadawanym sygnale zielonym przez przejście 73-letniego pieszego - przekazała st. asp. Monika Winnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

 

ZOBACZ: Hongkong: Czerwone światło przed przejściem dla pieszych. Ma chronić używających smartfony

 

W wyniku zdarzenia poszkodowany pieszy został przewieziony do szpitala. Zarówno pieszy jak i kierujący byli trzeźwi - ustaliła policja.

 

Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Harald Kittel/hlk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie