Zielona Góra: 29-latka potrącona na pasach. Policja publikuje nagranie

Polska
Zielona Góra: 29-latka potrącona na pasach. Policja publikuje nagranie
Policja Lubuska
29-latka została potrącona na pasach

Groźny wypadek w Zielonej Górze. Na przejściu dla pieszych 61-latek potrącił młodą kobietę. 29-latka trafiła z poważnymi obrażeniami do szpitala. Policja ku przestrodze opublikowała nagranie ze zdarzenia.

Do wypadku doszło w piątek, 2 września, przy ul. Wojska Polskiego w Zielonej Górze.

Wypadek w Zielonej Górze. Kobieta potrącona na pasach

61-letni kierowca forda na przejściu dla pieszych potrącił 29-letnią kobietę. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu miejskiego. Na nagraniu widać jak mężczyzna nie zatrzymuje się przed pasami i uderza w pieszą, która znajdowała się przed chodnikiem po drugiej stronie jezdni. 

 

- Kierujący fordem będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego. Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności do 3 lat - przekazała podinsp. Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Apel policji

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność na drogach.

 

Kierowców prosi o "dostosowanie prędkości do natężenia ruchu, pory dnia i panujących warunków atmosferycznych, a także rozważną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych".

 

ZOBACZ: Ruda Talubska. Kierowca opla przejechał przez zamknięty przejazd. Nagranie PKP

 

Z kolei do pieszych zwraca się, by "przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także aby byli czujni znajdując się już na przejściu, żeby uniknąć niebezpieczeństwa".

pgo/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie