Prezydent odwoła szefa BBN Pawła Solocha

Polska
Prezydent odwoła szefa BBN Pawła Solocha
Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda z dniem 10 października 2022 r. odwoła ministra Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Jak dodano, "odejście ministra Pawła Solocha ze stanowiska podyktowane jest względami osobistymi i następuje w uzgodnieniu z Prezydentem RP".

Jak podano, "minister Paweł Soloch zostanie jednocześnie powołany na stanowisko Doradcy społecznego Prezydenta RP".

 

 

Do tych informacji na Twitterze odniósł się Paweł Soloch.

 

"10 października kończę pracę jako Sekretarz Stanu KPRP i Szef BBN. Podyktowane jest to względami osobistymi i uzgodnione z Prezydentem. Za mną siedem niezwykłych lat pracy dla Polski w służbie Prezydenta. Bardzo dziękuję Andrzejowi Dudzie za zaufanie i wszystkim, z którymi współpracowałem" - napisał.

 

Soloch pełnił funkcję szefa BBN od 7 sierpnia 2015 r.

 

Wcześniej pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Obrony Narodowej (1992–1998), był także wicedyrektorem w Departamencie Spraw Obronnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1998–1999). W latach 1999–2001 był dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa Powszechnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2004 do 2005 był doradcą Prezydenta Warszawy.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda: Jeśli Rosja użyje broni nuklearnej, znajdzie się poza wszelkim nawiasem

 

W latach 2005–2008 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a od listopada 2005 r. także szefa Obrony Cywilnej Kraju. Był doradcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego (2008–2010) i ekspertem w Instytucie Sobieskiego (2010–2014). W 2013 roku powołany do zarządu Instytutu Sobieskiego w latach 2014–2015 pełnił funkcję prezesa Instytutu.

 

Jak czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta, "specjalizuje się w obszarach bezpieczeństwa narodowego, zarządzania kryzysowego i ochrony infrastruktury krytycznej, kierowania państwem, a także administracji publicznej oraz służby cywilnej".

prz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie