Brazylia: Specjalnie zafarbowali wodospad. Tak ogłosili płeć ich dziecka

Świat
Brazylia: Specjalnie zafarbowali wodospad. Tak ogłosili płeć ich dziecka
Facebook

Para z Brazylii postanowiła w bardzo oryginalny sposób ogłosić swoim bliskim płeć ich przyszłego dziecka. Wybrana przez nich "metoda" spowodowała, że teraz - oprócz najbliższych - internauci na całym świecie wiedzą, czy spodziewają się chłopca, a może dziewczynki. I wcale nie są tym faktem zachwyceni.

Przyszli rodzice coraz częściej decydują się na uroczyste ogłoszenie płci swojego oczekiwanego dziecka. W tym celu urządzane są nawet specjalne przyjęcia, podczas których dominuje albo kolor niebieski, zwiastujący narodziny chłopca., albo różowy, a więc zapowiadający dziewczynkę.

Zafarbowali wodę w wodospadzie, aby ogłosić, że spodziewają się chłopca

Pewna para z Brazylii poszła jednak o krok dalej i postanowiła ogłosić bliskim płeć swojego przyszłego dziecka, farbując wodę w lokalnym wodospadzie.

 

ZOBACZ: Kambodża. Wyłowiono największą na świecie rybę słodkowodną. Waży 300 kg

 

Woda została zabarwiona w jaskrawym, niebieskim kolorze, co oznacza, że spodziewają się syna. Wideo z uroczystości trafiło do mediów społecznościowych.

 

 

Inicjatywa przyszłych rodziców nie spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony internautów. Wielu z nich wyraziło swoje oburzenie faktem, że dla własnej uciechy ludzie mogli skazić środowisko naturalne.

 

"Gratulacje… Będziecie rodzicami pięknej zbrodni środowiskowej" - skomentowała inżynier środowiska Vanessa Costa.

Mieszkańcy obawiają się skażenia wody

Jak ustaliły brazylijskie media, wodospad widoczny na nagraniu znajduje się na rzece Queima-Pé w stanie Mato Grosso na zachodzie kraju. Rzeka ta jest głównym źródłem wody dla gminy Tangará da Serra, która niedawno cierpiała z powodu bardzo długiej suszy. Teraz mieszkańcy obawiają się, że ich woda mogła zostać trwale zanieczyszczona.

 

ZOBACZ: 100 tys. ton nieczystości. Nielegalne składowisko odpadów w Wielkopolsce

 

Sprawą zanieczyszczenia wody zainteresowały się również lokalne władze. Sekretarz ds. środowiska stanu Mato Grosso wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że w sprawie wodospadu zostanie przeprowadzone dochodzenie.

 

"Kontrola zbada szkody wyrządzone środowisku przez materiał wrzucony do wody. Osoby odpowiedzialne zostaną oskarżone i mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za przestępstwo przeciwko środowisku" - dodały służby.

dk/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie