100 tys. ton nieczystości. Nielegalne składowisko odpadów w Wielkopolsce

Polska
100 tys. ton nieczystości. Nielegalne składowisko odpadów w Wielkopolsce
Policja Wielkopolska

Na terenie gminy Zbąszyń (woj. wielkopolskie) odkryto nielegalne składowisko odpadów. Wstępne pomiary wskazują, że złożono w nim około 100 tys. ton nieczystości. W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby.

Policjanci z KWP w Poznaniu ustalili, że na terenie wyrobiska kruszywa znajdującego się w gminie Zbąszyń odbywa się niezgodny z prawem przywóz i wyładunek rozdrobnionych osadów komunalnych, które transportowano tam ciężarówkami.

 

Wyrobisko poddano szczegółowym oględzinom. Wstępne pomiary nielegalnego składowiska wskazują, że złożono w nim około 100 tys. ton nieczystości.

 

 

Zdaniem śledczych składowane tam odpady mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, a także poważnie skazić środowisko naturalne. 

 

 

W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby. Jako pierwszy w ręce policjantów wpadł 63-letni kierowca ciężarówki, który został zatrzymany na podczas rozładunku nieczystości. 

Nielegalne składowisko odpadów. Zatrzymano właściciela żwirowni

Kolejnym zatrzymanym był 37-letni właściciel żwirowni oraz 45-letni właściciel firmy transportowej, która była wykorzystywania do przewożenia odpadów. 

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 183 kk, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Wszyscy podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

 

Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy.

dk/ml/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie