Ciechanowiec. W pożarze dach nad głową straciła samotna matka z siedmiorgiem dzieci

Polska
Ciechanowiec. W pożarze dach nad głową straciła samotna matka z siedmiorgiem dzieci
Polsat News
W Ciechanowcu doszczętnie spłonął dom ośmioosobowej rodziny

W pożarze spłonął drewniany dom w Ciechanowcu, w którym mieszkała samotna matka z siedmiorgiem dzieci. Nikomu nic się nie stało, ale rodzina straciła życiowy dobytek i dach nad głową. Teraz rodzinie pomaga lokalna społeczność.

Pani Bożena trzy lata temu została wdową. W ich domu żyła z siódemką swoich dzieci. Wczoraj w nocy stracili jednak miejsce do życia. 

 

- Między godziną 3 a 4 nad ranem zobaczyliśmy pożar. Wybuchł w sieni, przy chłodziarce. Płomień był początkowo niewielki, ale jak tylko zdążyliśmy wyjść, nagle cały dom stanął w ogniu - zrelacjonowała pani Bożena. 

 

- W domu byłam ja i troje dzieci. Dzieci były przestraszone, płakały. Ja czułam pustkę, smutek, nie da się tego opisać - dodała.

 

Ogień strawił wszystko. Z drewnianego domu nie zostały nawet ściany.

Pomoc lokalnej społeczności

Rodzina otrzymała pomoc od miasta.

 

- Na początek, doraźnie postanowiliśmy państwu zabezpieczyć dach nad głową, bo to jest teraz dla nich najważniejsze. Może nie jest to odpowiedni "dach", jak na tak wielką rodzinę, niemniej wynajęliśmy mieszkanie u osób prywatnych, z uwagi na to, że gmina nie ma mieszkań w swoich zasobach - wyjaśnił burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki.

 

- Aktualnie przygotowujemy też mieszkanie w budynku socjalnym, które jest od wczoraj remontowane. Mieszkanie będzie miało większą powierzchnię - powiedział.

 

ZOBACZ WIDEO: W pożarze spłonął dom ośmioosobowej rodziny

Propozycja pracy i darmowe posiłki

Zaproponowano również pracę pani Bożenie i jej synowi.

 

- Myślę, że w tej sytuacji praca jest dla nich najważniejsza, bo muszą mieć środki do dalszego życia. W związku z tym pani Bożenie proponuję pracę w jednostkach gminnych. Ustalimy jeszcze gdzie, jak pani Bożena ochłonie po tym pożarze. Natomiast syn już pracuje. Właściciel piekarni zadzwonił wczoraj do mnie i powiedział, że proponuje pracę panu Szczepanowi na stałe - przekazał burmistrz Ciechanowca.

 

ZOBACZ: Ciechanów: 3,5-latka i jej rodzice z objawami otrucia. Dziewczynka zmarła w szpitalu

 

Cała rodzina może także korzystać z darmowych posiłków.

 

- Dyrektor liceum, pan Łukasz Godlewski zaproponował państwu darmowe posiłki. W internacie śniadania i kolacje, a obiady jedzą w naszej gminnej stołówce - powiedział Święcki.

jsd / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie