Ciechanów: 3,5-latka i jej rodzice z objawami otrucia. Dziewczynka zmarła w szpitalu

Polska
Ciechanów: 3,5-latka i jej rodzice z objawami otrucia. Dziewczynka zmarła w szpitalu
Polsat News
3,5-latki nie udało się uratować

Niewłaściwe zastosowanie środków gryzoniobójczych prawdopodobnie doprowadziło do zatrucia mieszkańców domu jednorodzinnym w powiecie ciechanowskim (Mazowsze). 3,5-letniej dziewczynki nie udało się uratować. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

Służby ratunkowe odebrały zgłoszenie we wtorek 13 września. Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie poinformowała, że rodzice oraz ich 3,5-roczna córka mieli objawy zatrucia.

 

ZOBACZ: Niemcy. Zatrucie szampanem skażonym ecstasy, jedna osoba nie żyje, siedem trafiło do szpitala

 

- Dziewczynka wraz z matką zostały przewiezione do szpitala. Według wstępnych ustaleń, objawy zatrucia mogły być spowodowane niewłaściwym zastosowaniem środków gryzoniobójczych - przekazała nadkom. Jolanta Bym z ciechanowskiej policji.

 

Mimo interwencji lekarzy, 3,5-latki nie udało się uratować.

Dziewczynka nie zjadła trutki. Policja z apelem

Zastępca prokuratora rejonowego w Ciechanowie Piotr Tyszka w rozmowie z mediami potwierdził, że prokuratura wszczęła śledztwo w związku z nieumyślnym spowodowaniem śmierci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 3,5-latka nie zjadła trutki, ale była narażona na działanie niebezpiecznych oparów.

 

ZOBACZ: Zbiorowe zatrucie tlenkiem węgla w Pradze. 32 osoby w szpitalu

 

- Rozłożone tabletki po kontakcie z wilgocią produkują gaz. Środki były zakopane na zewnątrz, przy domu - przekazał prokurator w rozmowie z radiem RDC. Przez nieprawidłowe użycie środka, gaz prawdopodobnie przedostał się do pomieszczeń mieszkalnych.

 

"Zwracamy się z apelem o zachowanie wszelkich środków ostrożności, stosowanie zgodnie z zaleceniami oraz instrukcją obsługi środków chemicznych" - zaapelowali policjanci

bas/grz / Polsatnews.pl / rdc.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie