Krosno. Wyciek nieznanej substancji. "Pobrane zostały już próbki wody i ziemi"

Polska
Krosno. Wyciek nieznanej substancji. "Pobrane zostały już próbki wody i ziemi"
Google Maps
Krosno. Wyciek nieznanej substancji

W Krośnie (podkarpackie) doszło do wycieku nieznanej substancji do kanału burzowego. - Wyciek już zatrzymano. Pobrane zostały próbki wody i ziemi - powiadomił polsatnews.pl mł. bryg. inż. Dariusz Gruszka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. - Po przebadaniu próbek wody stwierdzone zostało obniżenie pH. Żadnych metali ciężkich w niej nie było - dodał.

O wycieku nieznanej substancji, która kanałami miała dostać się do potoku Marzec i rzeki Wisłok w rejonie ul. Krajowskiej w Krośnie powiadomiły lokalne media. Jak wskazywano, do wycieku doszło z jednego z zakładów przy ul. Lotników.

 

ZOBACZ: Fetor z rzeki Bukowej w Szczecinie. "Włącza się odruch wymiotny"


Jak potwierdził mł. bryg. inż. Dariusz Gruszka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie w rozmowie z polsatnews.pl w Krośnie doszło do wycieku nieznanej substancji do kanału burzowego. - Na miejscu pracują służby. Wyciek już zatrzymano - powiedział.

Krosno. Pobrano już próbki do przebadania

Na ten moment ciecz pozostaje niezidentyfikowana, nie wiadomo także, skąd dokładnie wyciekła. - Pobrane zostały próbki wody i ziemi. Jeszcze dziś powinny być znane wyniki badań - dodał mł. bryg. inż. Dariusz Gruszka. 

Próbki do badania pobrała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z KP PSP w Leżajsku

"Żadnych metali ciężkich nie było"

- Po przebadaniu próbek wody stwierdzone zostało obniżenie pH. Żadnych metali ciężkich w niej nie było. Teraz sytuacja się ustabilizowała - powiedział mł. bryg. inż. Dariusz Gruszka po godzinie 18:00. 

Jak mówił , wyciek dotyczył tylko potoku Marzec. - Wisłok jest czysty - dodał.  

Fot. Google Maps/Potok Marzec przepływa przez przemysłowe rejony Krosna

anw/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie