Ukraina. Rosjanie ostrzelali cywilną infrastrukturę krytyczną

Świat
Ukraina. Rosjanie ostrzelali cywilną infrastrukturę krytyczną
Telegram/DSNS
Strażacy usuwają skutki ostrzału

"Celowe i cyniczne uderzenia rakietowe na cywilną infrastrukturę krytyczną. Ani jednego obiektu wojskowego" - tak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski skomentował ataki rakietowe Rosjan. Ze zdjęć i nagrań opublikowanych w sieci wynika, że Rosjanom udało się uszkodzić sieć elektroenergetyczną w Charkowie.

W niedzielę w godzinach wieczornych Rosjanie ostrzelali Charków. W wyniku ataku zginęła co najmniej jedna osoba - informuje Unian cytując lokalne służby ratunkowe.

 

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przekazała w komunikacie, że obecnie sytuacja jest pod kontrolą, "mimo wysiłków wroga, by wpłynąć na sytuację na froncie poprzez uderzanie w obiekty infrastruktury krytycznej".

 

 

W oświadczeniu znalazło się potwierdzenie, że "niektóre regiony na wschodzie" znalazły się dziś pod masowym ostrzałem okupantów. "W efekcie nastąpiło wyłączenie urządzeń energetycznych, od zasilania odcięto szereg osiedli" - przekazała DSNS.

 

Zapewniono, że na miejscu pracują wszystkie potrzebne służby. Ze zdjęć i nagrań opublikowanych w sieci wynika, że Rosjanom udało się uszkodzić sieć elektroenergetyczną.

 

 

Atak skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Celowe i cyniczne uderzenia rakietowe na cywilną infrastrukturę krytyczną. Ani jednego obiektu wojskowego" - napisał w mediach społecznościowych.

 

jk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie