Ukraińska kontrofensywa. Ponad 40 wyzwolonych miejscowości

Świat
Ukraińska kontrofensywa. Ponad 40 wyzwolonych miejscowości
Telegram/Ukraińskie Siły Zbrojne
Żołnierze ukraińscy w obwodzie charkowskim

Ponad 40 wyzwolonych miejscowości - to najnowszy bilans ukraińskiej kontrofensywy. Żołnierze dotarli też do miast przy rosyjskiej granicy, a walki w tym miejscu zatrzymują przysyłane z północy wsparcie dla oddziałów rosyjskich.

Szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow oświadczył w niedzielę, że ukraińskie jednostki "weszły do Kupiańska i trwa wyzwalanie terenów w rejonie Iziuma".

 

Przekazał dane o wyzwolonych miejscowościach, których "tak naprawdę znacznie więcej" niż czterdzieści. "Jednak po prostu nie możemy podać liczby ze względu na cele operacji wojskowej naszych sił zbrojnych. Ogółem na północy i kierunku północno-wschodnim nasze siły zbrojne utrzymują pozycje" - tłumaczył w rozmowie z pismem "Dumka".

 

 

"Wróg stara się je stale atakować, przebić się. Atakuje przy użyciu wszystkich rodzajów broni" - zaznaczył. Wśród wykorzystywanych środków mają być systemy rakietowe, artyleria oraz naloty na ukraińskie pozycje.

 

 

Tymczasem w sieci pojawiają się kolejne doniesienia o sukcesach ukraińskiej armii w obwodzie charkowskim. Żołnierze mieli dotrzeć do Dworicznej na północ od Kupiańska.

 

 

W sobotę informowano o walkach w przygranicznym Wołczańsku. Dworiczna i Wołczańsk leżą przy strategicznych drogach z rosyjskiego obwodu biełgorodzkiego, którymi okupanci dostarczali swoim jednostkom zaopatrzenie z północy.

jk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie