Kontrofensywa Ukrainy. Sukcesy ukraińskiej armii. Wyzwalają kolejne miejscowości

Świat
Kontrofensywa Ukrainy. Sukcesy ukraińskiej armii. Wyzwalają kolejne miejscowości
Telegram
Ukraińscy żołnierze walczą o Izium, mieli dotrzeć pod Siewierodonieck

Izium, Wołczańsk z pewnością oraz doniesienia o Siewierodoniecku i lotnisku pod Donieckiem - w tych miejscach mieli się pojawiać ukraińscy żołnierze. Trwa ukraińska kontrofensywa. Wojskowi wyzwalają kolejne miejscowości.

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że ukraińscy żołnierze "prawdopodobnie" dotarli do lotniska pod Donieckiem. Taką wiadomość podał Kanał 24. Ostatni raz wojska ukraińskie były w tym miejscu w 2015 roku, kiedy broniły portu przed wspieranymi przez Rosję separatystami przez 242 dni.

 

 

Inne doniesienia dotyczą Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim, gdzie miał dotrzeć ukraiński patrol.

 

W ostatnich godzinach ukraińskie wojsko dotarło też do Wołczańska przy granicy z rosyjskim obwodem biełgorodzkim.

 

 

Potwierdzona została też wiadomość o obecności ukraińskiej armii w Iziumie przy granicy obwodu charkowskiego, około 40 kilometrów od Słowiańska. "Nie można powiedzieć, że operacja wojskowa w mieście się zakończała, ale nasi wojskowi pracują" - przekazał mer miasta Wołodymyr Maczokin.

 

 

Ukraińską kontrofensywę skomentował prezydent Wołodymyr Zełenski. - Ruch naszych wojskowych na różnych kierunkach frontu trwa. W ramach aktywnych działań od początku września do teraz wyzwolono już prawie 2 tys. km kwadratowych naszego terytorium - oświadczył w opublikowanym w sobotę wieczorem na nagraniu.

 

jk/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie