Rosja: Domagają się rezygnacji Putina. "Ponownie grozimy światu bronią nuklearną"

Świat
Rosja: Domagają się rezygnacji Putina. "Ponownie grozimy światu bronią nuklearną"
PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV / SPUTNIK / KREMLIN POOL
radni z Moskwy chcą rezygnacji Władimira Putina

W ślad za radnymi z Petersburga poszli samorządowcy z okręgu Łomonosowskiegiego w Moskwie. Na oficjalnej stronie pojawiło się pismo, w którym zwracają się do Władimira Putina, by zrezygnował ze stanowiska prezydenta Federacji Rosji. - "Rosji znów zaczęli się bać i nienawidzić, ponownie grozimy całemu światu bronią nuklearną" - można przeczytać w piśmie.

Radni z okręgu Smolniskoje w Petersburgu zamierzali zwrócić się do Dumy Państwowej Rosji z propozycją oskarżenia Władimira Putina o zdradę stanu. Jak ocenili w piśmie, decyzja o rozpoczęciu wojny w Ukrainie jest "szkodliwa dla obywateli Rosji".  

ZOBACZ: Rosja. Władimir Putin oskarżany o zdradę stanu. Grupę radnych spotkały represje 

W piątek portal Ukraińska Prawda powiadomił, że z idąc w ślad za radnymi z Petersburga, samorządowcy z Moskwy zwrócili się do Władimira Putina z prośbą o rezygnację ze stanowiska prezydenta Federacji Rosyjskiej.

"Doświadczenie pokazuje, że w krajach, w których władza zmienia się regularnie, ludzie żyją lepiej i dłużej, niż w tych, w których lider odchodzi z wyciągniętymi nogami" - można przeczytać w piśmie. Radni zwrócili uwagę, że początkowe reformy Putina były trafne, ale później "nie wszystko się udało". Wśród porażek Putina wymienili m.in. brak stabilności. 

"Rosji znów zaczęli się bać i nienawidzić, ponownie grozimy całemu światu bronią nuklearną"

"Retoryka, którą pan wykorzystuje razem ze swoimi podwładnymi od dłuższego czasu jest przesiąknięta nietolerancją i agresją, która ostatecznie zepchnęła nasz kraj z powrotem w erę zimnej wojny. Rosji znów zaczęli się bać i nienawidzić, ponownie grozimy całemu światu bronią nuklearną" - napisano.

 

ZOBACZ: Kontrofensywa i 30 wyzwolonych osad. Zełenski: Wszędzie powróci ukraińska flaga

 

"W związku z powyższym prosimy o zwolnienie się ze stanowiska ze względu na to, że pańskie poglądy, pański model zarządzania są niesamowicie przestarzałe i stoją na przeszkodzie rozwoju Rosji i jej potencjału ludzkiego" - dodano. 

anw/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie