Kontrofensywa i 30 wyzwolonych osad. Zełenski: Wszędzie powróci ukraińska flaga

Świat
Kontrofensywa i 30 wyzwolonych osad. Zełenski: Wszędzie powróci ukraińska flaga
Facebook/WołodymyrZełenski
Wołodymyr Zełenski

W obwodzie charkowskim wojskom ukraińskim udało się wyzwolić 30 osad - przekazał Wołodymyr Zełenski. W sieci pojawiły się doniesienia o zniszczeniu przez Ukraińców mostu na rzece Oskoł w Kupiańsku, co jeżeli się potwierdzi, utrudni odwrót okupantom.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował o postępach ukraińskiej kontrofensywy w obwodzie charkowskim. Wcześniej w piątek i czwartek pojawiły doniesienia o zajęciu miejscowości Bałaklija i Szewczenkowe.

 

Ostatnie informacji dotyczą wojsk ukraińskich, które dotarły do strategicznego Kupiańska nad rzeką Oskoł.

 

 

W mieście znajduje się most, a wschodni brzeg Kupiańska od granic obwodu ługańskiego dzieli około 25 kilometrów. Most jest jedyną drogą ucieczki dla znajdujących się w rejonie miasta żołnierzy rosyjskich i jak wynika z doniesień okupantów oraz treści jakie publikują w sieci, przeprawa została poważnie uszkodzona przez ukraińską artylerię. Informacje nie została oficjalnie potwierdzona.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Izium: Kontrofensywa Ukraińców. Czystki wśród rosyjskich oficerów. Raport ISW

 

Natomiast Zełenski przekazał, że w wyniku dotychczasowych działań udało się wyzwolić 30 osad. W kolejnych trwa zabezpieczenie terenu. "Przejmujemy kontrolę nad nowymi wsiami - wszędzie powróci ukraińska flaga i bezpieczeństwo dla naszych ludzi".

 

 

"Dziękuję wszystkim naszym chłopcom i dziewczynom, mężczyznom i kobietom, którzy walczą za Ukrainę".

jk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie