Jadowity wąż połknął pytona. Zoo w Miami opublikowało zdjęcie rentgenowskie

Świat
Jadowity wąż połknął pytona. Zoo w Miami opublikowało zdjęcie rentgenowskie
Zoo Miami
Mokasyn błotny i jego posiłek - pyton birmański - na zdjęciu rentgenowskim

Zoo w Miami na Florydzie opublikowało w sieci nietypowe zdjęcie mokasyna błotnego. Prześwietlenie rentgenowskie przedstawia tak naprawdę nie jednego, a dwa węże - po bliższym przyjrzeniu można dostrzec ciągnący się przez całą długość drapieżnika kręgosłup innego gada - pytona birmańskiego. Post wywołał ożywione reakcje wśród internautów.

Mrożące krew w żyłach rentgenowskie zdjęcie od momentu publikacji przez zoo w Miami zostało udostępnione 1,2 tys. razy.

 

Pracownicy ogrodu wiedzieli, że wewnątrz mokasyna znajduje się inny wąż dzięki wszczepionemu w ciało pytona specjalnemu nadajnikowi, który pozwalał na śledzenie gada w jego naturalnym środowisku - w tym przypadku Parku Narodowym Everglades na Florydzie.

Wąż zjadł węża. To był bardzo długi posiłek

Zmierzono długość obu osobników - okazało się, że ofiara (99 cm) był niewiele krótsza od swojego tropiciela (109 cm). Pomiary wykonano w lecznicy ogrodu zoologicznego, gdzie badacze lokalnej fauny mogli z bliska przyjrzeć się temu nietypowemu "posiłkowi" - podaje serwis "Independent".

 

"Może słyszeliście w wiadomościach o rysiu, który został sfilmowany, jak kradł i zjadał jaja inwazyjnego pytona birmańskiego w Everglades” - napisało Zoo Miami na Facebooku.

 

ZOBACZ: Warszawa: Na Białołęce znaleziono węża. Gad ukrył się w jednym z mieszkań

 

„Ale to nie jedyny rodzimy gatunek, który walczy! Niedawno odkryto, że pyton, któremu chirurdzy w Zoo Miami wszczepili nadajnik śledzący, został połknięty przez innego węża; miejscowego mokasyna błotnego (cottonmouth).

 

„Na zdjęciu rentgenowskim, które zostało zrobione w szpitalu dla zwierząt Zoo Miami, można zobaczyć kręgosłup i nadajnik pytona” - czytamy w poście.

 

 

Jak informuje zoo nadajnik został wszczepiony młodej samicy pytona w ramach badań prowadzonych przez US Fish and Wildlife Department oraz US Geological Survey.

 

ZOBACZ: Wrocław: Małpa Sunny osierocona. Jej "mamą" został pracownik zoo

Obce pytony. Na Florydzie się je odławia

Inwazyjne pytony birmańskie nie pochodzą z Florydy i polują na ptaki, ssaki i inne gady. Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez US Geological Survey, odkryto zależność między spadkiem populacji rodzimych królików, lisów, rysiów i szopów, a wzrostem populacji pytonów.

 

Samice pytonów są w stanie złożyć nawet 100 jaj rocznie. Od 2000 roku ponad 1,7 tys. pytonów zostało usuniętych z parku Everglades na Florydzie podczas corocznych polowań.

map/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie