Płock. Wąż w biurze "schował się między dokumentami"

Polska
Płock. Wąż w biurze "schował się między dokumentami"
Straż Miejska w Płocku
EkoPatrol to zespół, który zajmuje się pomocą chorym, rannym lub zagubionym zwierzętom

EkoPatrol Straży Miejskiej w Płocku został wezwany do biura na terenie miasta po tym, jak pracownicy w jednym z pomieszczeń znaleźli węża. Na miejscu okazało się, że biuro odwiedził zaskroniec. Został on odłowiony przez strażników miejskich i wypuszczony na łąkę.

- Przyjedźcie natychmiast, wąż wpełzł do biura i schował się między dokumentami -  tak brzmiało zgłoszenie, które w środę po południu odebrał dyżurny Straży Miejskiej w Płocku - poinformowała w czwartek rzeczniczka tej formacji st. insp. Jolanta Głowacka. Jak wyjaśniła, prośba o interwencję dotyczyła jednego z biur w centrum miasta.

Chroniony, niejadowity gość 

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażnicy miejscy z EkoPatrolu stwierdzili, że w pomieszczeniu znajduje się zaskroniec. Niechciany gość szybko został przez strażników odłowiony i wypuszczony z dala od ludzi na zieloną łąkę - przekazała st. insp. Głowacka. Podkreśliła, iż zaskrońce nie są jadowite i objęte są ochroną.

 

Jak zaznaczyła rzeczniczka płockiej Straży Miejskiej, tamtejsi funkcjonariusze z EkoPatrolu, który został powołany w marcu tego roku, pomagali już m.in. zabłąkanym kotom, psom, kaczkom, ptakom, sarnie i kunie.

Płocki EkoPatrol 

EkoPatrol to zespół, który zajmuje się pomocą chorym, rannym lub zagubionym zwierzętom. Grupa ta została powołana i wyposażona w specjalny mini radiowóz o napędzie elektrycznym w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Auto jest przystosowane do transportu zwierząt i ma odpowiedni sprzęt, jak chwytaki, podbieraki, pętlę do chwytania psów oraz zestaw do odławiania węży.

 

ZOBACZ: Kraków. Pyton królewski "leniwie zmierzał w stroną bloku"

 

Do zespołu EkoPatrolu wyznaczono sześciu strażników miejskich, którzy zostali przeszkoleni m.in. przez pracowników Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Oprócz pomocy zwierzętom, funkcjonariusze ci prowadzą także codzienne działania związane z ochroną środowiska, jak np. kontrola domowych palenisk czy interwencje w przypadku nielegalnych wysypisk śmieci.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie