Warszawa: Na Białołęce znaleziono węża. Gad ukrył się w jednym z mieszkań

Polska
Warszawa: Na Białołęce znaleziono węża. Gad ukrył się w jednym z mieszkań
Stołeczna Straż Miejska
W jednym z mieszkań na Białołęce znaleziono węża

Lokator jednego z mieszkań na warszawskiej Białołęce znalazł pod swoim łóżkiem węża. O nieproszonym gościu natychmiast powiadomił służby. Po przybyciu na miejsce strażnicy miejscy ustalili, że dzikim lokatorem jest chroniony w Polsce zaskroniec. Ekopatrol przetransportował zwierzę do jego naturalnego środowiska.

Stołeczna straż miejska przekazała informacje na temat nietypowego znaleziska, do którego doszło 17 sierpnia w jednym mieszkań na Białołęce. Jego lokator zwrócił się o pomoc do służb, ponieważ znalazł pod swoim łóżkiem węża. Z jego relacji wynikało, że gad mierzył około pół metra i nie był agresywny.

 

- Gdy przyjechaliśmy gospodarz zaprowadził nas do sypialni i powiedział, że znalazł pod łóżkiem węża. Nakrył gada poduszką i wezwał nasz patrol - opowiada strażniczka, biorąca udział w interwencji.

 

Wąż trafiła nad Wisłę

Funkcjonariusze po podniesieniu poduszki szybko ustalili, że dziki lokator nie należał do jadowitych węży. W rzeczywistości był to chroniony w Polsce zaskroniec. Strażników zastanawiał fakt, co zwierzę robiło w warszawskim mieszkaniu. Po rozmowie z gospodarzem lokalu ustalili, że dzień wcześniej jego ojciec wrócić z wyprawy na ryby. To właśnie najprawdopodobniej stamtąd gad trafił do bloku. Niewykluczone, że ukrył się w wędkarskiej torbie.

 

ZOBACZ: Lublin. Korzystał z toalety w mieszkaniu, na plecy spadł mu wąż

 

Strażnicy po dokładnym obejrzeniu węża stwierdzili, że nie ma żadnych widocznych ran i nie wymaga opieki weterynaryjnej. Postanowili przetransportować go do jego naturalnego środowisko, czyli nad wodę. Gad został wypuszczony przy zaroślach nad brzegiem Wisły.

mms/pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie