Wrocław: Małpa Sunny osierocona. Jej "mamą" został pracownik zoo

Polska
Wrocław: Małpa Sunny osierocona. Jej "mamą" został pracownik zoo
Polsat News
Małpka, którą wychowuje Bartek

Karmienie, przebieranie, zabawa - jednym słowem opieka i to całodobowa nad małpką Sunny to teraz zadanie Bartka, pracownika wrocławskiego zoo. Sunny wkrótce po urodzeniu została sierotą, a stado nie chciało się nią zająć.

Małpka Sunny przyszła na świat 27 czerwca. Jej biologiczna matka zmarła trzy tygodnie po porodzie. Pomimo wielu prób, żadna z samic w grupie magotów nie chciała podjąć się opieki nad maleństwem. W tej sytuacji pomoc człowieka była niezbędna.

 

Małpką Sunny zajął się Bartosz Siemiaż z wrocławskiego ZOO, jest jej całodobową mamą. Opieka to m.in. przebieranie, karmienie i zabawa.

 

- Małpka całe szczęście dużo śpi. Co dwie-trzy godziny trzeba ją nakarmić, karmimy ją z butli mlekiem dla niemowląt - mówił na antenie Polsat News Siemiaż.

 

WIDEO: Małpka Sunny we wrocławskim zoo

 

Przemyt małpek do Europy

Małpy z gatunku makak berberyjski występują w naturze w Algierii i w Maroko. Są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Prawdziwe zagrożenie stanowią dla nich jednak ludzie, którzy chcą, aby te małpki były ich domowymi pupilami.

 

Istnieje więc nielegalny przemyt tych zwierząt do Europy.

 

- Europa jest głównym odbiorcą przemytu zwierząt na zwierzęta domowe. Małpa potrzebuje kontaktu z innymi małpami, a nie z ludźmi - podkreślała w Polsat News Karolina Nowacka z wrocławskiego zoo.

pgo/sgo/map / Polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie