Michał Wójcik w "Gościu Wydarzeń": Fragmentu o in vitro nie powinno być w podręczniku do HiT

Polska
Michał Wójcik w "Gościu Wydarzeń": Fragmentu o in vitro nie powinno być w podręczniku do HiT
Polsat News
Minister Michał Wójcik w programie "Gość Wydarzeń"

- Nie czytałem tego podręcznika. Widziałem tylko fragment o in vitro. Uważam, że nie powinno go być w podręczniku do HiT - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" minister Michał Wojcik z Solidarnej Polski. Odniósł się także do inicjatywy "w obronie chrześcijan". - Nie chcę, żeby Maryja była naklejana na toaletach, to narusza wolność religijną - podkreślił.

- Nie czytałem tego podręcznika. Widziałem tylko ten fragment o in vitro. Uważam, że tego fragmentu nie powinno być w podręczniku do HiT i mam nadzieję, że go tam nie będzie. Mówię to także jako minister zajmujący się dziećmi i ochroną praw dzieci. Wszystkie dzieci są kochane, dokładnie tak samo też te, które zostały poczęte przez in vitro - zaznaczył minister w kancelarii premiera Michał Wójcik.

 

Dodał jednak, że twórca podręcznika Profesor Roszkowski to "wybitna postać". - Nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości - powiedział.

Skażenie Odry. "Przedwczesna decyzja premiera"

Odniósł się też do sytuacji związanej ze skażeniem Odry. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba skrytykował wczoraj premiera Morawieckiego za decyzję o "przedwczesnej" dymisji inspektora ochrony środowiska. 

 

- Szanuję ministra Ozdobę. Ma dużą wiedzę na temat ludzi, którzy mu podlegali. A inspektor ochrony środowiska był osobą podległą pod ministra. Natomiast decyzję podjął pan premier i to jest jego prawo, żeby taką decyzję podejmować. Jest szefem rządu - wyjaśnił Wójcik.

 

Dodał, że według niego "rzeczywiście mogła to być przedwczesna decyzja".

 

ZOBACZ WIDEO: Michał Wójcik w "Gościu Wydarzeń"

"Nie chcę, żeby Maryja była naklejana na toaletach"

Wytłumaczył także założenia inicjatywy "w obronie chrześcijan", pod którą podpisało się dotychczas ponad 75 tys. osób.

 

- Ochrona należy się każdemu człowiekowi, który chce skorzystać ze swojego prawa do wolności. I wolność do wyznania, wolność do religii to są fundamentalne sprawy dla człowieka. Tak jak w ogóle wolność, jako taka. Tak naprawdę chodzi o zmiany w kodeksie karnym i przepisy, które dotyczą w ogóle ludzi, którzy wyznają wiarę, religię - przekazał Wójcik.

 

ZOBACZ: Odra. Pęk: Senatorowie PiS złożą wniosek o ukaranie Gawłowskiego za skandaliczną wypowiedź

 

- Ale nie tylko, bo rozmawiam z agnostykami, ateistami, którzy często popierają te nasze propozycje zmian w kodeksie karnym, bo to jest tak naprawdę gwarancja wolności człowieka - ocenił.


- Nie chcę, żeby Maryja była naklejana na toaletach, to narusza wolność religijną. (...) Czy mi wolno niszczyć symbole święte dla Żydów czy muzułmanów? Nie wolno mi tego robić. To dlaczego ktoś uważa, że wolno mu kpić z symboli, które są dla nas absolutnie fundamentalne? - zapytał poseł Solidarnej Polski.

Solidarna Polska z prawie 5 proc. poparciem

Wójcik nawiązał również do wzrostu poparcia swojej partii. Według najnowszych sondaży, Solidarna Polska ma 4,7 proc. poparcia w wyborach do Sejmu.

 

- My, w ramach Solidarnej Polski, chcemy razem z PiS wygrać dziewiąte pod rząd wybory. Bo słuchając Donalda Tuska, wiem, że nie ma żadnej alternatywy. On nie powinien absolutnie dojść do władzy - podsumował.

jsd/bas/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie