Odra. Pęk: Senatorowie PiS złożą wniosek o ukaranie Gawłowskiego za skandaliczną wypowiedź

Polska
Odra. Pęk: Senatorowie PiS złożą wniosek o ukaranie Gawłowskiego za skandaliczną wypowiedź
PAP/Marcin Bielecki/Twitter
Na wpis senatora Gawłowskiego zareagowali politycy PiS

"Senatorowie PiS złożą do Komisji wniosek o ukaranie senatora Gawłowskiego za tę skandaliczną wypowiedź" - napisał na Twitterze senator PiS Marek Pęk. Chodzi o wpis Gawłowskiego, w którym odniósł się do skażenia Odry. Członek PO określił w nim polityków PiS jako "swołocz".

"PiS krzyczy: Polacy nic się nie stało! Tylko Odra martwa. Morawiecki, Moskwa, Adamczyk, Ozdoba, Gróbarczyk i inna PiSowska swołocz - nie zamieciecie katastrofy ekologicznej na Odrze pod dywan. Wszystko wyjaśnimy" - tak brzmiał pełny wpis niezrzeszonego senatora i przewodniczącego Komisji ds. Klimatu Stanisława Gawłowskiego. 

 

 

Do wpisu odniósł się wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Zapowiedział złożenie wniosku o ukaranie Gawłowskiego. "Marszałek Grodzki powtarzający ciągle frazesy o wysokim prestiżu Senatu, powinien wreszcie zareagować na to jak jego kolega niszczy autorytet Izby i obraża Rząd RP!" - dodał Pęk.

 

W kolejnym wpisie senator Gawłowski odpowiedział na ostrzeżenia. "PiS chce mnie ukarać za to, że dążę do ujawnienia prawdy! Prawdy nie ukryjecie. Prawda wyjdzie na jaw." - napisał polityk PO.

 

Fogiel: Nie schodzimy do tego poziomu

Na czwartkowym posiedzeniu senackiej komisji ds. klimatu nie było żadnego przedstawiciela rządu. Politycy PiS tłumaczyli, że ma to związek ze "skandalicznym wpisem" Gawłowskiego - przewodniczącego komisji.

 

ZOBACZ: Odra. Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki: Przerwaliśmy łańcuch wtórnego zakażania

 

"Może taki język i sposób dyskusji przyjęty jest w środowisku pana Gawłowskiego, ale niech w nim pozostanie. Nie schodzimy do tego poziomu, Prawo i Sprawiedliwość nie weźmie udziału w tak prowadzonej przez niego 'debacie' - zapowiadał rzecznik PiS Radosław Fogiel.

 

 

 

jsd/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie