Holandia. Pasażerowie KLM lecący przez Amsterdam mogą podróżować jedynie z bagażem podręcznym

Świat
Holandia. Pasażerowie KLM lecący przez Amsterdam mogą podróżować jedynie z bagażem podręcznym
Kuba Bożanowski/Wikipedia.Commons
Pasażerowie KLM lecący przez Amsterdam mogą podróżować jedynie z bagażem podręcznym

Awaria systemów bagażowych stołecznego lotniska powoduje, że pasażerowie linii lotniczej KLM mający w czwartek transfer na lotnisku w Amsterdamie, mogą podróżować jedynie z bagażem podręcznym, informuje przewoźnik na swojej stronie internetowej.

To już kolejny problem lotniska Schiphol, gdzie od tygodni piętrzą się stosy tysięcy walizek. Port lotniczy nie może sobie poradzić z problemami wynikającymi z braków kadrowych oraz zwiększonego ruchu pasażerskiego.

 

O problemach z oprogramowaniem, które zarządza nadawanym bagażem, lotnisko informowało już w środę. Kierownictwo portu lotniczego deklaruje jednak, że zostały one rozwiązane. Z informacji portalu NOS wynika, że z powodu usterki na lotnisku pozostały tysiące bagaży.

Podróż tylko z bagażem podręcznym

W czwartek pasażerowie KLM, którzy mieli zaplanowany transfer na Schiphol, otrzymali wiadomość SMS z przeprosinami i propozycją zmiany rezerwacji, a jeżeli nie byłoby to możliwe, podróż jedynie z bagażem podręcznym.

 

ZOBACZ: Warszawa. Awaryjne lądowanie Boeinga 787 Dreamliner. Przyczyną usterka systemu hamulcowego

 

Lecący samolotami KLM mogą zabrać ze sobą na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego (dwie w klasie business) oraz jedno akcesorium (np. torebkę, aktówkę lub laptop). Łączna waga bagażu podręcznego nie może przekraczać 12 kg w klasie ekonomicznej i 18 kg w klasie business.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie