Warszawa. Awaryjne lądowanie Boeinga 787 Dreamliner. Przyczyną usterka systemu hamulcowego

Polska
Warszawa. Awaryjne lądowanie Boeinga 787 Dreamliner. Przyczyną usterka systemu hamulcowego
Pixabay/ Steve001/ Interia
Dreamliner lądował awaryjnie w Warszawie

We wtorek o godz. 13:40 na lotnisku Chopina w Warszawie awaryjnie lądował Boeing 787 Dreamliner. Przyczyną była usterka układu hamulcowego - dowiedział się polsatnews.pl. Maszyna realizowała rejs Praga - Zanzibar.

Samolot typu Boeing 787 Dreamliner o znakach SP-LSB, wykonujący rejs LO6297 z Pragi na Zanzibar z powodu usterki systemu hamulcowego przekierowany został na lotnisko w Warszawie -  podał naszemu portalowi rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski.

 

Lądowanie odbyło się w asyście służb lotniska. 

 

ZOBACZ: Warszawa. Informacja o bombie w samolocie PLL LOT. Akcja służb

 

Pasażerowie będą kontynuować podróż innym egzemplarzem samolotu Boeing 787. Start zaplanowany jest na godz. 16:00. Maszyna przed wylądowaniem prawdopodobnie zrzuciła niewielką ilość paliwa w okolicach Grójca pod Warszawą.

Awaryjne lądowania w Warszawie 

W tym roku na warszawskim porcie już kilka razy awaryjnie lądowały samoloty pasażerskie. - Lotnisko Chopina odebrało informację o rzekomym zagrożeniu na pokładzie samolotu lecącego z Warszawy do Madrytu - poinformowały w połowie maja służby prasowe PLL LOT.

 

20 stycznia br. samolot PLL LOT lecący do Dominikany musiał zawrócić na lotnisko Okęcie, po tym jak kilkadziesiąt minut po starcie w maszynę uderzył piorun.

 

Pięć dni wcześniej maszyna, która wystartowała ze stolicy do Gdańska, musiała zawrócić ze względu na usterkę techniczną. 

ap/ac/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie