Holandia. Plaga szczurów w kraju. "Rośnie liczba doniesień o uciążliwości szczurów"

Świat
Holandia. Plaga szczurów w kraju. "Rośnie liczba doniesień o uciążliwości szczurów"
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Media donoszą, że na nękanie ze strony tych zwierząt skarży się coraz więcej osób

Holandię trapi plaga szczurów, donosi dziennik "Algemeen Dagblad". Zwierzęta pojawiają się w tramwajach, domach i restauracjach, informuje gazeta.

"Rośnie liczba doniesień o uciążliwości szczurów" - informuje gazeta i dodaje, że problem zaczyna być poważny, ponieważ zwierzęta mogą przenosić choroby.

 

Kilka dni temu pojawiły się nagrania z greckiej restauracji w Leidschendam niedaleko Hagi. Widać na nim gryzonia buszującego w barze sałatkowym.

 

Lokalne media przekonują, że nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mieszkańcy od tygodni skarżą się na rosnącą liczbę szczurów.

Szczury w łóżkach 

"AD" przytacza historie mieszkańców Enschede przy granicy z Niemcami, którzy znajdowali gryzonie w swoich łóżkach lub którym np. zjadły one buty. Gazeta donosi, że na nękanie ze strony tych zwierząt skarży się coraz więcej osób.

 

ZOBACZ: Szczury zagnieździły się pod posadzką domu. "Walczymy z plagą"

 

Nie prowadzimy obecnie badań na temat liczby szczurów w Niderlandach, deklaruje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM). Ostatnie badanie populacji szczurów przez RIVM odbyło się między 2014 a 2018 rokiem.

 

Dziennik przypomina, że szczury mogą mieć do piętnastu miotów rocznie, każdy od siedmiu do dziewięciu młodych".

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie