Rumunia. Wypadek polskiego autokaru. Nie żyje kierowca

Świat
Rumunia. Wypadek polskiego autokaru. Nie żyje kierowca
AP
Moisei w Rumunii

Do wypadku doszło w miejscowości Moisei, w okręgu Maramuresz w Rumunii. Jak poinformowały lokalne media, autobus z polskimi turystami zjechał z drogi i uderzył w budynek. Na skutek zdarzenia zmarł kierowca. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina powiadomił, że w autokarze znajdowało się 49 pasażerów z Polski.

Podczas zdarzenia w miejscowości Moisei w Rumunii w autobusie znajdowało się 51 pasażerów. Mimo podjętej reanimacji, zginął kierowca. 

 

Lokalne media informują, że ośmiu pasażerów zostało rannych. Nim na miejscu pojawiły się służby, świadkowie udzielali pomocy rannym. Osoby, które zostały ranne, przewieziono do szpitala. Według lekarzy, stan zdrowia poszkodowanych jest stabilny, odnieśli obrażenia różnego stopnia.

Rzecznik MSZ: W autobusie z Krakowa znajdowało się 49 obywateli Polski

- Wypadek miał miejsce miejscowości Moisei, na północy Rumunii. Był to autokar biura Tourist Track z Krakowa, na jego pokładzie znajdowało się 49 obywateli Polski. Niestety jeden z nich, kierowca autokaru, zginął, a siedmiu pozostałych poszkodowanych, będących w stanie niezagrażającym życiu, jest w tej chwili w szpitalach w Rumunii. Oni wszyscy są w kontakcie z tym biurem podróży i z polskim konsulem, który tam zmierza z Bukaresztu. To jest niestety osiem godzin jazdy, więc zanim dotrze on na miejsce, minie trochę czasu - przekazał rzecznik MSZ Łukasz Jasina

 

- Mamy nadzieję, że nic dodatkowego się nie zdarzy. Z tego co wiemy biuro podróży będzie w stanie zapewnić powrót Polaków do kraju. Liczymy na to, że nie będzie już zmian jeśli chodzi o liczbę osób poszkodowanych, ani o powrót tych osób do Polski - dodał Jasina.

Rzecznik MSZ podkreślił, że o okolicznościach wypadku wiadomo na razie bardzo mało. - Liczymy tutaj na informacje ustalone przez policję rumuńską, konsul na pewno tę sprawę poruszy - zaznaczył Jasina.

 

Rumunia. Autobus uderzył w budynek, nie żyje kierowca

Pasażerowie, którzy nie ucierpieli podczas zdarzenia, zostali zakwaterowani w pensjonacie w okolicy - powiadomił Generalny Inspektor do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych

 

 

Według lokalnych mediów, autobus zjechał z drogi i uderzył w budynek. O wypadku policję i służby bezpieczeństwa powiadomili świadkowie zdarzenia. 

 

W akcji na miejscu uczestniczyła straż pożarna, policja, pogotowie oraz śmigłowiec. Policja ustala, jak doszło do wypadku. 

 

 

 

anw//polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie