Ząbki: Autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje co najmniej jedna osoba

Polska
Ząbki: Autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje co najmniej jedna osoba
Polsat News
W wypadku autobusu w Ząbkach zginęła jedna osoba, a osiem zostało ciężko rannych

Na drodze wojewódzkiej 631 w Ząbkach pod Warszawą autobus zderzył się z ciężarówką. Według wstępnych informacji zginęła jedna osoba, a osiem zostało ciężko rannych.

Jak ustalił Polsatnews.pl, do wypadku doszło tuż przed godz. 15 na drodze wojewódzkiej 631 na pograniczu Zielonki i Ząbek. W zdarzeniu brał udział autobus podmiejskiej linii Ząbki-2, który wjechał w tył ciężarówki. 

 

Według wstępnych informacji podanych przez rzecznika Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karola Kierzkowskiego, osiem osób zostało ciężko rannych, a jedna nie żyje. 

 

Z ustaleń PAP wynika, że osoba, która odniosła śmiertelne obrażenia, była pasażerem autobusu. Kierowca został przewieziony do szpitala. 

 

ZOBACZ: Ogorzelec. Wypadek autobusu. Poszkodowani z ciężkimi obrażeniami

 

W akcji ratunkowej bierze udział ok. 60 strażaków i kilka załóg karetek pogotowia. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce LPR, a także śmigłowiec wojskowy. Rzecznik KG PSP mówił na antenie Polsat News, że lżej ranni pasażerowie autobusu są opatrywani na miejscu wypadku, zaś poważniej poszkodowani są rozwożeni do szpitali. 

 

 

Droga wojewódzka 631 jest zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin. Policja kieruje ruchem i wyznacza objazdy. 

arż / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie