Warszawa. Spłonął autobus miejski. Pasażerowie i kierowcy ewakuowani

Polska
Warszawa. Spłonął autobus miejski. Pasażerowie i kierowcy ewakuowani
PAP/Mateusz Marek
Pasażerowie i kierowca ewakuowali się bezpiecznie

Miejski autobus, który właśnie ruszał z przystanku spod Dworca Zachodniego, niespodziewanie stanął w płomieniach. Kierowca z policjantami ewakuowali pasażerów, służby zamknęły ruch w Alejach Jerozolimskich.

Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 16. Do zdarzenia doszło 50 m za przystankiem - powiedział oficer prasowy z ochockiej komendy podkomisarz Karol Cebula, który uczestniczył w akcji ratowniczej.

 

Dodał, że nikt nie ucierpiał, kierowca natychmiast rozpoczął ewakuację pasażerów, pomogli mu w tym policjanci, którzy błyskawicznie zjawili się na miejscu zdarzenia.

"Spaleniu uległa komora silnika"

- 30 pasażerów bezpiecznie opuściło pojazd przed przybyciem straży pożarnej – powiedział mł. bryg. Paweł Klimkiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Nie było potrzeby interwencji medycznych. Najbardziej ucierpiał pojazd.

 

ZOBACZ: Wrocław. Wypadek autobusu i Ubera. Prezes MPK opublikował nagranie

 

- Spaleniu uległa komora silnika i część przestrzeni pasażerskiej - powiedział Klimkiewicz.

 

 

Na czas akcji ratowniczej Aleje Jerozolimskie w kierunku Pruszkowa zostały całkowicie zamknięte dla ruchu. Po 40 minutach - jak poinformował nadkom. Cebula - udostępniono kierowcom jeden pas w tym kierunku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

laf
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie