Ogorzelec. Wypadek autobusu. Poszkodowani z ciężkimi obrażeniami

Polska
Ogorzelec. Wypadek autobusu. Poszkodowani z ciężkimi obrażeniami
OSP Pisarzowice
Wskutek zdarzenia siedem osób odniosło ciężkie obrażenia

Siedem osób odniosło ciężkie obrażenia po wypadku autobusu na drodze wojewódzkiej 367 w miejscowości Ogorzelec - poinformowała Państwowa Straż Pożarna. Na miejscu pracuje policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Dwie osoby, które zostały najciężej ranne przetransportowano śmigłowcem LPR do dalszych placówek medycznych

Do wypadku doszło przed godz. 17 w miejscowości Ogorzelec w powiecie kamiennogórskim na trasie DW 367. Autokar, którym podróżowało 26 osób uderzył w drzewo. Wskutek zdarzenia siedem osób odniosło ciężkie obrażenia. Obrażenia czterech kolejnych osób zakwalifikowano jako średnie, a obrażenia 15 są lekkie.

 

Dwie osoby, które miały najcięższe obrażenia zostały przetransportowane śmigłowcem Lotniczego pogotowia Ratunkowego do dalszych placówek medycznych.

"Kierowca był trzeźwy"

- Kierujący autobusem wycieczkowym, który na wysokości Ogorzelec zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo był trzeźwy - poinformowała rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka. - Na wysokości miejscowości Ogorzelec zjechał z drogi, uderzył w przydrożne drzewo, a na jego tył najechał pojazd osobowy - dodała.

 

Na miejscu pracuje pogotowie ratunkowe, funkcjonariusze policji, 60 strażaków i 15 samochodów strażackich. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Trasa DW 367 jest zablokowana w obu kierunkach. Jak podaje policja, utrudnienia mogą występować tam jeszcze przez kilka godzin. Na miejscu będą wykonywane czynności dochodzeniowo-śledcze przez biegłego z zakresu wypadków drogowych, funkcjonariuszy ruchu drogowego, a także technika kryminalistyki. Wyznaczono objazd przez Miszkowice i Jarkowice

Seria wypadków na Dolnym Śląsku 

Dzień wcześniej doszło także do wypadku autokaru na Dolnym Śląsku w Ścinawce Górnej w powiecie kłodzkim.

 

ZOBACZ: Zachodniopomorskie. Zabójstwo mężczyzny nad jeziorem w Marianowie. Sprawca został zatrzymany

 

Jak powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku Wioletta Martuszewska, do wypadku autokaru doszło po godzinie 17. "Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący autobusem zjechał na pobocze drogi wojewódzkiej nr 386. Autokar przewrócił się na bok" – powiedziała policjantka.

 

Autokarem podróżowało ponad 30 dorosłych. Według wstępnych informacji policji obrażenia odniosło 11 osób, z czego trzy zostały zabrane śmigłowcami LPR do szpitali.

sgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie